Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Duben 18, 2024, 19:43:14
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Pillars of Eternity  (Přečteno 7328 krát)

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Pillars of Eternity
« kdy: Březen 26, 2015, 11:20:20 »

Asi nejlepší RPG hra, která má letos vyjít, tedy alespoň doufám, dnes vychází. No, možná Zaklínač 3 to trochu nabourává, každopádně na tudle hru jsem zvědavý o něco víc, vzhledem k tomu, že vzešla z kickstarteru, kde vybrala hodně moc peněz. Sám jsem jí tehdy podpořil 120 dolary :D a nyní jí mám jíž aktivovanou na steamu a očekávám, kdy bude oficiálně vydaná. Nicméně jí hrát zřejmě po vydání nebudu a budu čekat na češtinu, pokud jí někdo udělá (jakože doufám, že ano)

Web: https://eternity.obsidian.net/
gog: http://www.gog.com/game/pillars_of_eternity_hero_edition
steam: http://store.steampowered.com/app/291650/

Ale tadle hra by měla být zřejmě velmi podobná starším isometrickým klasikám, Obsidián navíc zvládá i skvělé dialogy a dokáže do hry dát i myšlenku (na rozdíl třeba od Bioware). Tak jsem zvědav :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2015, 13:10:55 »

Na oficiálních stránkách se píše dnes v 17:00 ... snad teda jo, protože jsem měl radost, že mi to vychází akorát na volný víkend :)

Minimálně rozehrávku chci zkusit a podle toho, jak by mě to zaujalo bych pak případně pokračoval. Čeština nevím, na XZone jeden tým psal, že jsou pro tenhle rok tak nějak všichni vytížení a tady těch textů bude kupa. Ale bylo by to hezké.

Těch 120 dolarů, to je to balení, co teď odpovídá Royal Edici? Na GOG jsem zahlídl jen zmínku, ovšem KS kampaň šla úplně mimo mě. Pillars of Eternity jsem si všiml až v souvislosti s Tormentem.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2015, 13:28:59 »

Jo, je to Royal Edice. Já to původně chtěl poslat poštou a tam se muselo platit víc za poštovné (asi nejspíš 20 dolarů). Pak jsem si to ale rozmyslel, protože by to bylo zbytečně složité a já krabice stejně nepotřebuji. Nemám je kam dávat. Tak jsem to změnil na digitální verzi. (ale to už bylo po kampani na jejich webu). Teď jak tak koukám mám nejspíše dvě digitální verze, tedy ještě mám jeden kód na steam/gog v Hero edici. (což je zřejmě ta nejzákladnější). To bylo tehdy v ceně toho příspěvku.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #3 kdy: Březen 26, 2015, 19:37:49 »

Tak už instaluju :) Koupil jsem si v předobjednávce Champion Edici, akorát to pak posunuli na březen, takže jsem rád, že je to konečně venku.

Krabici bych třeba bral, ale spíš sbírám ty starší kousky. U nových her mě to tak nějak neláká. Přijde mě to kolikrát dost předražené, na to, že člověk neví, jestli to vůbec bude stát za to :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #4 kdy: Březen 26, 2015, 20:35:37 »

Huh. To jsem se to unavil, unavil, unavil ... tvorba postavy mi dala zabrat. Než jsem se proklikal všemi možnostmi, půlhoďka pryč a to se tu nemusí házet staty. Perfektní. Věřím tomu, že každá volba má svoje rozvětvené podvolby, ale prostě, musel jsem to nějak nasměrovat, takže jsem sáhl ke klasice .... human paladin jménem Ulgar ... sakra, i tak to nebylo jednoduché doklikat :D Snad jsem se nepřehmátl. Obtížnost jsem zvolil na normal, nejsem sebevrah, zatím nevím, do čeho jdu :D

Volí se jen jedna postava, následuje hezké textové intro a ... ten pocit. Celé to kolem, začátek, první rozhovory, prostředí ... první, co mě napadlo, Baldur's Gate a hned jednička. Po krátkém úvodu jsem dostal první parťačku, žoldačku Caliscu a obligátní quest. Jakožto správný paladin jsem při první vhodné chvilce zaflirtoval a sedlo to ... doprčic, Calista dokonce zareagovalo na moje "podzaměření" třídy povolání. Tohle slibuje opravdu maxi :D První souboj s mladým vlkem, v zápětí přepadení bandity za doprovodu známé melodie z Baldur's Gate ... a DOST! Tohle si musím vychutnat hezky v klidu.

Ukládám save, končím hru, ale zítra ... zítra jedeme dál :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #5 kdy: Březen 26, 2015, 21:49:31 »

Prej vlastnost Might ovlivňuje sílu v boji i magie. To asi tedy bude hlavní věc, kterou rozvíjet.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #6 kdy: Březen 27, 2015, 08:18:28 »

Nevím, jak je to u vyšších obtížností, ale na normal ti to u povolání vyznačí klíčové atributy pro povolání a doporučené atributy (základní nastavení je určeno rasou). Dostal jsem nějakých 10 bodů k rozdělení, takže nejprve jsem přihodil do klíčových, pak do klíčových + doporučených + síly atd. Další bonusy dostaneš za výběr zaměření apod. Připomíná to Baldury, ale je to mnohem větvenější a není to tak přímočaré jako v AD&D verze 2. Pokud bych se měl zabývat opravdu všemi rasami a volit co nejpečlivěji, tak je tvorba postavy opravdu na dlouho. Teď je samozřejmě otázkou, jak velký vliv to všechno ve hře bude mít. Zatím to vypadá, že na to svět bude reagovat.

Paladin umí hned na počátku Přikládání rukou. Nevýhoda je akorát v avataru. Po mapě mi pobíhá fousatý týpek, ale mezi portréty jsem nic vhodného nenašel. Ono obecně, po grafické stránce to není úplně hit, ale zpracované je to hezky. Už jsem někde zahlídl, že je to nepovedený pokus o klon Baldur's Gate, ale to se dalo čekat. Porovnání se to nevyhne a někomu to prostě holt nemusí sednout.

Textu tu jinak bude požehnaně. Začátek byl docela ukecaný. Jsem ještě zvědav na levelup, co to všechno bude obnášet.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #7 kdy: Březen 27, 2015, 08:34:17 »

Hodnoceno je to docela dobře:
http://www.metacritic.com/game/pc/pillars-of-eternity

v některých webech to dostává dokonce absolutní hodnocení.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #8 kdy: Březen 27, 2015, 21:28:40 »

Využil jsem dvou chvilek volna a zkusil pokročit. Než jsem se nadál, měl jsem dalšího společníka, abych o kus dále o oba přišel ...

Spoiler: ukázat
v rámci děje zemřeli


V ději jsem se mírně ztratil, angličtina přituhla :) Kecáního je opravdu halda a na stole nemám zatím místo pro slovník. V současné chvíli jsem tedy zahlcen informacemi a pomalu se kupí i úkoly. Paladina jsem dostal už na druhý level a v nejbližším městě potkal, pomohl a nabral elfího mága. Jediný trošku vtipnější rozhovor, jinak je atmosféra dost temná.

Do bojů se nedá jen tak bezhlavě pustit, svět po "tutorialu" už je klasický baldurovský. Buďto někde polevelim, nebo prostě naberu družinu - na pláni skolím jednoduchého banditu, ale v jeskyni hned vedle, mě na dvě rány sundá medvěd nebo poblíž ruin dostanu nakládačku od jiných banditů. Boje jsou prezentovány jako realtime, ale funguje tu něco jako zotavení. Postava nedělá žádné falešné pohyby jako v infinity hrách, ale útok/kouzlo začne opravdu až tehdy, co zotavení doběhne. Při levelupu jsem nedostal na výběr žádné zbraňové dovednosti, přijde mi, že tu ani zbraňové specializace nejsou, ale to bych musel kouknout do manuálu.

Svět se jeví jako openworld, cestovat mi šlo zatím jen do přilehlých oblastí (netuším tedy, zda-li je tu i fastravel), které se postupně odkrývají. Mapa světa jinak vypadá dost velká.

Zajímavé je hromadění předmětů. Postavy mají sice inventář, ale družina má i tzv. Stack, což je jakási truhla, kam jde přebytky umístit. Bylinky jdou do ní třeba automaticky.

Budu muset ještě prozkoumat deník a další prvky. Vypadá to, že v té osadě, kde právě jsem, je k tomu zrovna vhodná příležitost.
« Poslední změna: Březen 27, 2015, 21:31:07 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #9 kdy: Březen 28, 2015, 00:02:51 »

ta krabicovka Pillars co se u nas prodava vazne stoji za to, jedina vytka je ze je napul polska, ale jinak je opravdu paradni. 80ti strankovy manual a k tomu barevny pruvodce postavami a mechanikami hry také o 80ti stranách se dnes jen tak nevidi:)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #10 kdy: Březen 30, 2015, 18:27:52 »

Někdo už se dokonce chytil překladu, viz http://pillars.funsite.cz/. Uvidíme, co z toho vyleze. Je fakt, že absence češtiny dost lidí odradí.

Já to prozatím utnul, protože na tohle je potřeba si opravdu najít dostatek času a hlavně klid, obojí jaksi chybí :) Ale tak zas nic nejspíše neuteče, takže si to nechám na později.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Pillars of Eternity
« Odpověď #11 kdy: Červenec 27, 2017, 22:16:20 »

Komplet překlad už je nějaký ten pátek na světě, ale moc jsem se k rozehrávce neměl. Zvažoval jsem oprášit starý save, ale nakonec to vyhrála úplně nová postava trpasličího barbara. Nejsem si jistý, že bych chtěl ve hře pokračovat, dostal jsem se skoro do bodu, ve kterém jsem to minule utnul, ale něco mi říká, že bych tomu šanci dát měl ;) Minimálně už jen kvůli změně, abych zas hrál na chvilku něco jiného. Zatím není hra tak ukecaná, to se změní až s první vesnicí, ale je pravdou, že jak si to nyní nemusím pro sebe překládat, je to mnohem stravitelnější.

S odstupem času, tedy těch dvou let, mě však překvapilo něco úplně jiného a to je grafické zpracování hry. Najednou to ani mezi nezávislou tvorbou ničím nevyniká. Mám z toho hodně podobný pocit, jako když byl před lety oznámem remake Blade of Destiny, ale poté šel touhle cestou skoro každý. Jakoby to mezitím zestárlo. Není to špatné, je to stále atmosférické, ale nedalo se toho nevšimnout.
IP zaznamenána
This is the end ...