Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

• Únor 25, 2018, 00:48:03
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Ako ma vyzerat idealna parta?  (Přečteno 8871 krát)

Milhaus

• Zasloužilý člen
Re:Ako ma vyzerat idealna parta?
« Odpověď #45 kdy: Září 28, 2017, 23:06:25 »

Runový kněz umí nejúčinější magie na velmistra, tedy magie ohně, země a světla. Oheň je na útok, země na podporu a světla na léčení a také podporu. Navíc umí magické ostření, což ho ještě hodně zesílí. Je to podle mě nejsilnější povolání ve hře, díky této kombinaci schopností. Lidský mág je tam dobrý jako suport mimo boj v těch některých užitečných kouzlech základní magie. Ale může být i efektivní v boji díky magii vzduchu a také magickému ostření. S runovým knězem se ale meřit nemůže. Nejde ale o to, kolik schopností umí, nebo kolik magií, ale o to, jaké se může naučit na velmistra a u každého povolání jde právě o tu kombinaci. Zdá se mi, že se šlo na velmista naučit max 3-4 schopnosti, což je akorát pro toho kněze.

Ostaní magie mi přišly spíše do počtu a spíše boj prodlužují a v této hře jde o to zničit nepřítele co nejrychleji.

Třeba roli "tanka" by mohl hrát v té hře jen paladin. A to to ani není bojovník, ale hybrid. Není to proto, že by byl bůhví jak super, ale díky kombinaci schopností, co má. Tedy silná zbroj, silné odolnosti na magii a magie světla (vše přežije a pak oživí ty ostaní). Ale v této hře je tank k prdu, protože zde jde právě o to ukončit boj co nejdřív a neprotahovat ho.
IP zaznamenána

bubushow

• Nováček
  • *
« Odpověď #46 kdy: Únor 03, 2018, 17:22:41 »

Právě jsem dokončil Might Magic X a musím říct, že tahle hybridní parta ve mě zanechala velice dobrý dojem:

Křižák-Hraničář-Zvěd-Lovec

Křižák (paladin) - hlavní kámen celé party. Obzvláště v tuhých soubojích na něm stojí existence celé družiny. Pokud padne celá parta jde ke dnu.
Hraničář (Strážce) - tahle postava je hlavní údernou částí celé party. Díky vícenásobným, přesným útokům dokáže spolehlivě vyřadit nepřátelské bloky, takže zanechává jejich obranu široce otevřenou.
Zvěd (Průzkumník) - postava s dovedností magie ohně je nezbytná v první části hry, bez ní by to prostě nešlo. S dvěma sekerami v ruce se dokáže pěkně ohánět
Lovec (záškodník) - hlavní bijec celé party, který dává ty největší rány (400-500 zranění, žádný problém. Jakmile Hraničář vyřadí bloky, roztříští protivníkovi zbroj, aby umocnil útočnou sekvenci pro další útoky. Navíc po povýšení na záškodníka může svojí harpunou připravit protivníkům ošklivá překvapení

Tahle parta v boji nepoužívá žádná útočná kouzla a kromě magie světla, mají všichni magii pouze na expertní úrovni. Vynikají v boji na blízko i na dálku, což plně kompenzuje absenci útočné magie. Základem úspěchu je samozřejmě nalezení či nakoupení  amuletů, prstenů nebo vybavení s imunitou vůči omráčení, paralýze a zmatení. Zbytek už je víceméně vítaný bonus.
Bojová taktika je přitom celkem jednoduchá. Hraničář nepřítele vyblokuje, Lovec ho pořádně načne a zbytek ho dorazí.
IP zaznamenána

tono

• Pokročilý
« Odpověď #47 kdy: Únor 03, 2018, 18:05:31 »

Citace
Ako ma vyzerat idealna parta?

Ak otázku mám brať tak, že ideálna partia je tá s ktorou v pohode prejdem celou hrou vrátane dlc a to na úrovni válečník, tak nemôže byť v nej ani jeden bojovník. Dokonca aj vychvaľovaný tanečník mečov mi v dlc bol len na príťaž. Hoci mal svoje schopnosti namaxované aj tak výsledok jeho útoku bol každú chvíľu miss.
IP zaznamenána

+ Rychlá odpověď