Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 06:35:27
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: (Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader  (Přečteno 12927 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #15 kdy: Březen 15, 2013, 15:20:30 »

9 Bře 2013, 06:55:

Už tomu rozumim, musel jsem ještě kouknout do hry, jak ten strom vypadá. Tak to je docela slušný výběr, kam cpát body :) Nejvíce bodů mám v mentální magii, budu muset dobře promyslet, co nakonec případně vybrat, tohle by mohlo mít fátální dusledky. Zlatý CMM a Gothic ...

Musel jsem udělat menší revizi, co jsem vlastně stvořil:

Člověk, živelný duch, level 21

Síla 7 (9), Vnímání 6, Výdrž 7, Charisma 5, Inteligence 6, Obratnost 8, Štěstí 5. Akční body 9, RH 6.

Hlavní znak 1 - Tvrdá kůže, Hlavní znak 2 - Těžké ruce

Perky:
Vládce zbraní, Vzdělávání, Hvězdopravec, Galileova magická baterie, Bramblova trpělivost, Učenec Půlměsíce, Zloděj, Odplata, Přítel zlodějů, Bystrý učedník, Pozornost.

BG2 jsem hrával už na 17'', na 14'' to byla BG1, což bylo vzhledem k rozlišení hry tak akorát. Na LCD mi to už moc nesedělo, ostatně jako řada jiných her. Bohužel místa bylo málo a tak CRT musel ustoupit. Nejhorší byl však přechod na widescreen, dodneška to nemůžu zkousnout, byť mám teda možnost to v monitoru přepínat.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #16 kdy: Březen 15, 2013, 15:21:01 »

9 Bře 2013, 09:15:

jedno ze základních pravidel je dávat si za hlavní znak gifted - přidá to 1 do všech atributů, ubere v dovednostech a dostaneš 5 bodů míň za level... ono s přídavkem intelektu se ti penalizace sníží na 3 body míň za lvl a ty ostatní penalizace se taky zmenší zvýšením atributů
potom to je dle volby.... někdo si bere 2 body za lvl za cenu perku pouze každý 4. lvl, já preferuju small framed, což ti přidá 1 obratnost za cenu blbé 50 lb nosnosti, takže je to vlastně zadarmo

vnímání a charisma nepotřebuješ když nekouzlíš ani nejsi střelec, obratnost, inteligencí ses ošidil o 4x2 body dovedností za lvl...já tvořím postavu s 9 int a hned naběhnu na otrokáře pro krystal snů aby mi saladinův řád zvedl in na 10

ve Falloutu je nádhernej trait a jmenuje se krvák :D nepřátelé vždy zemřou nejkrutější možnou smrtí... ten je bombastickej... i blbou pistolí mu vystřelíš střeva, plazmová puška ho totálně rozpustí, prostě legrace

jestli se pak chystáš hrát fallouta, tak bych měl dát jenom pár varování - na použití běžných pušek ti bude stačit síla 5, ale pokud chceš lepší kousky, tak 6 je jistota, inteligence ti nejen zvyšuje dovednostní body za lvl, ale tady má i přímo vliv na rozhovory, takže namaxovat je to povinnost, stejně tak jako je povinnost namaxovat obratnost... a s tou obratností to myslím smrtelně vážně, kvůli tahovým bojům
jeden výstřel stojí 5 bodů, takže pokud máš 9 bodů, tak je sice hezký, že si po jednom výstřelu můžeš nabít zbraň, zakousnout svačinu a skáknout na záchod, ale praktičtější je nepřítele nejdřív zabít a tohle dělat až po boji
mno je tam toho víc a Fallout není zrovna hra co špatně vytvořenou postavu odpouští

já to jednou odehrál jenom s bojem beze zbraně... byla to docela sranda :D ale pokročilejší maegiri kick stál 6, nebo 7 bodů a pokud jsem chtěl kopat cíleně do genitálií, tak spotřebuješ další bod na zacílení
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #17 kdy: Březen 15, 2013, 15:21:24 »

9 Bře 2013, 19:37:

Každý čtvrtý level jsem měl v merku, ale nezdálo se mi to nakonec jako dobrý nápad :D Teď bych to asi zvolil. Inteligence byla chyba, podobně bych už nebral Heavy hands a místo toho vzal spíš Finesu. Blížím se k levelu 26, tak jsem zvědav na mistrovství ve zbraních ... kryptu jsem ještě neopustil, myslel jsem, že jsem před koncem a ono to má ještě dvě "patra". Johanku jsem už osvobodil. U mě je nosnost problém, už jednou jsem musel zpátky do města prodávat. No, otázkou taky je, co vlastně s těma penězma budu dělat? :) Zítra snad kryptu skončim a dooběhnu zbývající úkoly. Začalo se to táhnout, neb postupuju hlemýždím krokem.

Na Fallout jsem zvědav, na kolejích jsem zkoušel snad jedničku, pamatuju si nějaké Vaulty, ale to je asi tak vše.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #18 kdy: Březen 15, 2013, 15:21:52 »

9 Bře 2013, 22:20:

ok, tak ještě jednou :D po dokončení krypty se nemůžeš k těm úkolům vrátit... buďto je uděláš teď, nebo nikdy
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #19 kdy: Březen 15, 2013, 15:22:16 »

10 Bře 2013, 07:30:

Jo takhle, tak to jsem tě předtím nepochopil :D Ještě že si mě zarazil, takže naložim odhozené předměty a pošupajdim zpět do města.

Edit Lionheart: Ještě že si mě vrátil, býval bych komplet minul Nostradama :) Udělal jsem vše, co ještě šlo (vyjma 2 subúkolů pro inkvizici v Montaillieu) a zůstal mi jen Shakespeare v Barceloně (mám malou výmluvnost pro ukecání lichváře a zabíjet se mi ho nechce). Ten zůstane asi nesplněný. Jinak kryptu mám za sebou. Jenom mám menší problém, zkoušel jsem vše možné a mistrovství ve zbraních mi hra nenabídne. Možná to souvisí s jinými, ale zatím jsem nenašel s jakými perky.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #20 kdy: Březen 15, 2013, 15:23:02 »

10 Bře 2013, 17:30:

si ani nepamatuju, že se šlo vrátit do Barcelony :D já tam měl vždycky všechno hotový než jsem ji opustil
teď nevím jestli myslíš quest s jeho dluhem, nebo múzou
a proč jsi neudělal tu inkvizici? nic to neovlivní..
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #21 kdy: Březen 15, 2013, 15:25:55 »

10 Bře 2013, 19:09:

S cestováním je to zajímavé, dokud neuděláš kryptu, tak můžeš kamkoliv. Bylo krom toho hezké, zajít si zpět do éterické pláně pro meč. Byl to tu samý nemrtvý, ovšem o level níže. Skoro mě ani neškrábli :) Konečně jsem se tak někde vyřádil.

Jednalo se o úkol s dluhem, ten první jsem udělal. Nakonec mi chyběl samozřejmě i úkol se srdci titánů (dříve zmiňovaný bug). Inkvizici jsem vynechal z principu, moc se mi zadání těch úkolů nelíbilo :D Amulet jsem teda šlohl. Měl jsem i trochu obavu, aby mi to neskočilo do děje. Na mapách jsem toho taky zas tolik neminul, investice do zlodějiny se opravdu vyplatila. Backstab jsem vynechal a po kryptě semi podařilo získat i Mistrovství zbraní - je potřeba ve skutečnosti level 27, nikoliv 26, jak píšou na GameBanshee.

S pěnezma jsem se dostal nad 172 000, kupuju jen lektvary na léčení a ty si pečlivě schovávám. Použil jsem jich pár jen u Nostradama a v kryptě na konci (mistrovský zloděj byl opravdu jedlý :D). Abych nezapomněl, skupuju i střelný prach. V druhé části Barcelony jsem dosáhl na level 30, body zatím ještě nikam necpu. Zůstal jsem jen u jednoruček, zbytek raději šetřím, kdybych narychlo potřeboval něco konkrétního. To, že se to teď zvrhlo v čistou akci, by mě ani tolik nevadilo. Vadí mi jiná věc. Ono to neni ve skutečnosti na nějakou dynamičtější akci stavěné. Všude samé skupinky nepřátel a co pár kroků se léčim. Docela to zdržuje.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #22 kdy: Březen 15, 2013, 15:26:26 »

11 Bře 2013, 12:22:

kde jseš teď? v poušti plné radioškorpiomutantů a la Fallout? tam mě to sralo snad úplně nejvíc
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #23 kdy: Březen 15, 2013, 15:26:55 »

11 Bře 2013, 15:21:

Bohužel ne, jsem v druhém podlaží u druidů v Anglii a docela prskám :) Připojil se ke mě nějaký týpek, od čehož jsem očekával výraznou pomoc (zkušenosti se nedělí), ale místo toho mu dělám chůvu a skapávám častěji. Budu ho muset vyhodit a holt pokračovat dál sám. Je to tu docela přehnaný se střelcema, byť bych to byl schopný ustát, tak ti magoři jsou skutečnou oporou šermířům, kteří mě pak docela v pohodě rozsekaj. Připadá mi, že ta hra tohle dělá záměrně, ať jsem jakkoliv silný nebo si k tělu pustim jen jednu max. dvě potvory, tak mi vždycky konstantně usekaj stejný podíl HP. Jako bych byl penalizován. Přitom třeba boje s přesilou hadích asssasinů jsem za pomoci léčivého kouzla docela ustál. Postup je teda velmi pomalý, jenom půl hodiny mi trvalo přejít přes teleport do Anglie. Dneska bych rád došel do pouště :D Chtělo by to splašit nějaký pořádný mečík nebo palcát. Magii se stále vyhýbám, pomalu se připravuju, že finále asi nedám ... holt asi dojde na diplomacii :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #24 kdy: Březen 15, 2013, 15:27:29 »

12 Bře 2013, 19:39:

Jinak Lionheart jsem teď pustil k ledu, pokračovat budu až zítra :) Včera jsem nakonec skončil u Sedmi samurajů, takže takový hezký filmový večer.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #25 kdy: Březen 15, 2013, 15:28:07 »

14 Bře 2013, 01:11:

Konečně jsem dorazil do pouště. Level 36, 287 volných bodů, 232k peněz. Celou druidí svatyni jsem vydržel tahat sebou i Sira Rogera Templetona. Bylo to o nervy, čekal jsem nějakou pointu, jenže nepřišlo nic :) Je to takový tichý společník, jen na počátku pouště měl krátkou hlášku. Po tom jednom minulém příspěvku jsem měl obavy ze škorpiónů, ale celkem to jde, jenom parťáka jsem musel vyhodit, pořád se cpal dopředu a tady to opravdu tolerovat nejde. Neposlouchající parťáci v BG nebo v IWD jsou proti tomu nic :D

Edit: Poušť je za mnou. Škorpióni byli nakonec opravdu dobří, nečekal jsem, že to bude vyváženo kvantitou :D Byli prakticky na každém kroku. Vymlátil jsem to komplet i s písečnýma duchama. Hezky to hned skočilo o další dva levely. Templetona jsem dovedl k saladinovu rytíři, ať mu neni smutno, kluci si určitě rádi popovídaj ;). O kousek dál jsem sejmul Azi Dahaku. Prima dráček, jenomže mám plný batoh léčivých lektvarů, tak jsem použil jen ty slabší (24 + jeden silnější) a v klidu ho usekal (rány nic moc, ale on taky zrovna přeborník nebyl). Na patře s assassiny jsem skočil na level 39, což už činí celkem 341 volných bodů a nejspíš bych mohl zvednout jednoručky na 300. Ale nechám to ještě být. Assassini nejsou kupodivu tak tuzí, ovšem je to podobné jako v Anglii, jdou ve skupině a s podporou střelců, navíc je tu nevýhodný "terén". Zbraň stále nic, pořád používám stejný mečík - to co měl ten obchodník v poušti bylo sice hezké, ale drahé a ne o moc lepší. Je zajímavé, že cenou se nedá vůbec řídit :). Doufám, že dnešní noc už se dočkám konce :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #26 kdy: Březen 15, 2013, 15:28:43 »

14 Bře 2013, 18:34:

Jinak hned jak jsem vstal, tak jsem dojel v Lionheartu patro assassinů, zalitoval, že nemám specializaci na střelbu a přešel o patro níž a ... zalitoval absence střelby ještě víc. Nechce se mi body ještě rozdělovat, nakonec jsem zjistil, že až na 40. levelu mám dostatek na 300 bodů do jednoruček (ne čistě, mám i helmu +8 bonus, rálně tedy cca 293). Ovšem zkusmo jsem zjistil, že 180 bodů do diplomacie mám v pohodě, což bych si chtěl právě nechat otevřené. Střelce assassinů teda zatím řeším tak, že si najdu vhodnou pozici, odkud je můžu střílet aniž by oni "viděli" mě. Dokážu si živě představit, jak snadno se vývoj postavy dal zvorat a byl bych teďka v pytli :D Proběhnout druhým patrem totiž tak snadno nejde, dokud to tu alespoň nezredukuju. Jinak bych tu utratil snad všechny léčivé lektvary.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #27 kdy: Březen 15, 2013, 15:29:14 »

14 Bře 2013, 23:59:

vůbec nevím jak jsem se k finálnímu bossovi dostal... žádný velký problémy si nepamatuju, prostě jsem se nasral a proběhl to, možná jsem měl vyvolanýho magickýho templáře co je zaměstnávala
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #28 kdy: Březen 15, 2013, 15:29:40 »

15 Bře 2013, 01:46:

Uf, mám to za sebou :) Trochu jsem se ještě zdržel návratem k obchodníkovi. Kyselinovou lázní jsem musel nakonec proběhnout v pravém slova smyslu - kopl jsem do sebe lektvar na ochranu proti šípům a cestou se udržoval lektvary zdraví (stálo jich to plných 6 velkých). Jen tak tak jsem si stihl odemknout a couvnout zpátky o patro výše. V těhle hromadných bojích je to docela nepřehledné, zdraví se mi blbě hlídá. Naštěstí byla tahle místnost malá. Další dvě patra byly v pohodě, jen klasický boj tváří v tvář.

Jak už jsem psal, rozhodl jsem se ještě donést přebytky ke kupci a koupit případně pár respawnovaných lektvarů (obnovujou se jim dost pomalu ...). Nahodil jsem na sebe předměty s odolností proti ohni, neboť svého nepřítele už znám :) a vydal se zpět. Level 43 (kousek před 44), HP 320, Mana 228, 413 volných bodů a dobrých 5-6 nevybraných perků. 36 velkých lektvarů léčení, 3 malé a 34 hromadného léčení.

Po vstupu ke starci jsem hned zaleveloval díky těm zk, co jsem hned dostal, takže dalších +18 dovednostních bodů k dobru. Nechal jsem vše beze změny. Starce jsem naštval a on na mě hned poštval draka :D A ejhle, jednoručkou se nechytám, neb se k drakovi ani pořádně nedostanu. Zkusil jsem ještě jednoručky zvednout na 300, ale nic moc. Co naplat, rychlokurz střelby za zbylé body + perky (dostal jsem se na cca 165) a najednou pohodička, drak se opravdu nehne a čas od času se jen vyléčim. Vyplatila se mi kuše, kterou jsem našel někde u druidů v Anglii, má bonusových +9 zranění.

Bohužel Leoardo a ten druhý padli, protože to trvalo moc dlouho, než jsem přišel na vhodnou taktiku. Spotřeba lektvarů byla rovných 26, ale opět kvůli těm chybám. V tuhle chvíli mě zamrzelo, že jsem se na lukostřelbu nedal hned a mohl jsem vůbec mít cestu chrámem snažší rovnou.

Nedalo mi to, nahrál jsem save znovu a docvičil pro změnu diplomacii (hodně to jde upravit perkama). Perfekt, 180 bodů, cca 6 obratů dialogu a konec, stařec umře sám. Nejspíše přesně takhle to mělo být, poněvadž jsem byl nejvíce pochválen :) a hlavně to zapadlo do souvislostí s předchozími dialogy z Montaillou. Za zbylé body by pořád šlo vytrénovat střelbu.

Suma sumárum, čistý melee se nevyplatí, takže těch 200 bodů bylo dostačujících pro celou hru. Naopak se ukázala síla střeleckého útoku. Tudíž velice úzká specializace v boji by se bývala pro mého čistokrevného vymstila. Magie šla úplně stranou, ale body by na ní bývaly byly, ovšem jsem rád, že už to mám za sebou :D Ještě sepsat nějakou tu rádobyrecenzi ...
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:(Elemir) - Lionheart, Legacy of the crusader
« Odpověď #29 kdy: Listopad 14, 2022, 14:30:05 »

Nevíte někdo, plís, jak to tady funguje se základními vlastnostmi? Pokud mám Perception 10 a můžu si vzít Perk Sharphooter, který mi přidá +2 Perception za účelem použití Bow / Crossbow, můžu se teoreticky dostat na 12? Ve Falloutu to nešlo, ale tam mi to ten Perk ani nenabízelo, když nešel vzít. Tady se nad 10 můžu dostat pomocí předmětů (zobrazeno jako Perception 10 (11)), ale to si nemám v Lionheartu jak ověřit.

A jelikož mám trait Gifted, tak dostávám Perk jen každou 4. úroveň a nikoli 3., tak se mi jima nechce úplně plýtvat, pokud to nemá cenu..
IP zaznamenána