Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Duben 18, 2024, 10:42:03
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Might and magic 2  (Přečteno 6249 krát)

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Might and magic 2
« kdy: Únor 16, 2012, 18:47:17 »

mam windows 7, takže možná to je tím, ale přes dosbox mi to nejde(napíše to tam tu hlášku o 16 barvách).... a amigo mi nejde poradne nainstalovat
IP zaznamenána

Majk

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 190
Might and magic 2
« Odpověď #1 kdy: Únor 16, 2012, 21:43:27 »

Aha, píše ti to, že nemá dost paměti na 16-ti barevnou verzi. Ono by to psalo, i kdyby ses pokusil spustit to v CGA.

Řešení je v konfiguraci DOSBoxu, Win s tím nic společnýho nemá. Stáhni si tenhle soubor

http://www.uloz.to/xGZgJQ4/dosboxmm2-conf

A ulož ho do adresáře MM2. Když budeš chtít spustit hru, tak nastartuj DOSBox s tímto konfigurákem (DOSBox -conf dosboxmm2.conf) a půjde to.
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Might and magic 2
« Odpověď #2 kdy: Únor 16, 2012, 21:51:54 »

stahnul jsem si to nahral do adresare mm2 a kdyz to chci spustit tak mi to v dosboxu napise, že zadny takovy soubor nexistuje napíšu tam: dosboxmm2   zkoušel jsem i dosboxmm2.conf
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Might and magic 2
« Odpověď #3 kdy: Únor 16, 2012, 21:58:40 »

Já bych ten soubor spíš uložil do adresáře DOSBoxu, takhle mi to přijde, že DOSBox ho hledá právě tam.
IP zaznamenána
This is the end ...

Majk

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 190
Might and magic 2
« Odpověď #4 kdy: Únor 16, 2012, 22:09:09 »

Taky řešení, ale v tom případě ještě ten konfigurák edituj, na konci je příkaz
mount C "."

Tak to "." zaměň na adresář, kde se MM2 opravdu nachází.
IP zaznamenána

Majk

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 190
Might and magic 2
« Odpověď #5 kdy: Únor 16, 2012, 22:12:43 »

Anebo ještě úplně jinak. Jsem blbej, no.

Ono stačí spustit MM2 příkazem, který je součástí DOSBoxu, což jsem si neuvědomil. Sorry. :-D

loadfix -4 mm2.exe

To by mělo šlapat bez jakýchkoliv konfiguráků.
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Might and magic 2
« Odpověď #6 kdy: Únor 16, 2012, 22:14:47 »

počkat tak ted jsem se v tom uplne ztratil =D ten configurak mam nahranej v adresari mm2  pustim dosbox.. klasicky se pres mount d d:\mm2 dostanu tam napíšu D:  .... a co mam udelat pak?
IP zaznamenána

Majk

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 190
Might and magic 2
« Odpověď #7 kdy: Únor 16, 2012, 22:25:07 »

Zapomeň na konfigurák. Vůbec ho nebudeš potřebovat, nedošlo mi to.

Po přesunu na D: už jenom napíšeš ten příkaz loadfix -4 mm2.exe
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Might and magic 2
« Odpověď #8 kdy: Únor 16, 2012, 22:25:50 »

Konfigurák preventivně smažeš, po startu DOSBoxu namountuješ adresář s mm2 a v příkazové řádce DOSBoxu napíšeš ten loadfix, jak psal Majk výše.
IP zaznamenána
This is the end ...

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Might and magic 2
« Odpověď #9 kdy: Únor 16, 2012, 22:35:44 »

jo uz to funguje diky vam oboum!:)
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Might and magic 2
« Odpověď #10 kdy: Leden 01, 2018, 23:59:30 »

Všechny postavy na levelu 255, což je max, zmapovány všechny města, dungeony pod nimi a bez dvou všechny venkovní lokace.

Jak jsem to před dvěmi léty rozehrál, zmapoval pár lokací a pak toho nechal, tak jsem se před vánoci rozhodnul k téhle hře vrátit s tím, že ji dojedu a je to peklo.

Musím přiznat, že levely jsem nahnal díky exploitíku schovaného ve hře, kdy vám po porážce tří rytířů přibude 10 000 000 expů a musím se taky přiznat, že mi Richmond prozradil souřadnice kouzelné studánky, která dá postavám 50 Lvl a 200 ke všem statistikám. Tohle hodně urychlilo grindování a je to první M&M, kde jsem dosáhl maxima levelů.

Hru bych ohodnotil asi jako úmornou. Přes to, že se hře věnuji několik týdnů intenzivně, postup je pomalý a na počet lokací jsem tak někde v polovině. Jednoznačně považuji tento díl za nejhorší v sérii. Nelogický, obtížnostně přitažený za vlasy, samoúčelný. Prostě těžký protože proto, ne proto, že byste hráli třeba nějak vyloženě pitomě. I když....

Hra nesmyslně čísluje města od 1 do 5, ale přitom vyžeduje postup protisměrný, čili 1, 5, 4, 3, 2, 1. Několik dlouhých dní jsem se pachtil v nejtěžším městě, než jsem pochopil, že má být postup opačný a mohl jsem procházet daleko hladčeji. Místo toho jsem grindoval jak blázen, abych nabyl pocitu, že mohu vystrčit paty z prvního města a nezařvat hned za první křižovatkou.

Některé potvory nelze zasáhnout ani kouzlem ani zbraní. Prostě jsou imunní na vše. Z takových soubojů mi nezbyde než mačkat R jako Run i na tom 255 levelu.

Co se mi orpavdu hodně nelíbí je to, že při takovémto rozsahu, jaký hra má, používá i ve venkovních lokacích nutnost se otočit kolem vlastní osy, protože i jeskyně, města a hrady vidíte, jen když jste natočeni správným směrem. Další věc, hra posílá v náhodných shlucích třeba 200 potvor, i když jsou to třeba srágory, tak prostě ten souboj musíte odklilat a odkroutit si několik desítek kol, než to umlátíte. Opruz.

NEbýt fandou M&M série, který má všechny díly v krabicovém originále a nemít za povinnost každý díl M&M dohrát, tak se přiznám, že bych tu hru vzdal a nikdy se k ní nevrátil. Trochu s rozpaky se zpětně dívám na vánoční dvoutýdenní volno, které jsem strávil mořením se s touto hrou. Vedle Fate - Gates of Dawn nejotravnější dungeon, jaký jsem kdy zažil (když nepočítám Captive a Knightmare, které štavly ale jen obtížnými akčními souboji:-) Netáhnout mě k těmto hrám universum a atmosféra, tak bych je dávno zahodil :-)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Might and magic 2
« Odpověď #11 kdy: Leden 02, 2018, 21:50:57 »

Jsem na to zvědav, taky to mám brzy v plánu a trošku se toho obávám. Oba první díly už jsem v minulosti několikrát rozehrál, ale na pravidelné hraní už to u mě vyžaduje určité rozpoložení, takže případné klacky pod nohy nejsou zrovna milé zjištění. O Fate už jsem slyšel, takže o to více mě to porovnání děsí :D

Ale jinak gratuluji k dohrátí :)
IP zaznamenána
This is the end ...

Lord Owl

  • Host
Re:Might and magic 2
« Odpověď #12 kdy: Leden 22, 2018, 11:51:18 »

časák LEVEL - únor 2018:  je zde věnována v retrosekci 2strana na téma Might and Magic, kde shrnují vše od začátku až po MMX- Legacy. Obrázků mnoho nevkládali. Dozvěděl jsem se tam, že mj. zapadám do kategorie hráčů, kteří v sérii startovali od MM6 a dále. Obsahově se pochopitelně retročlánek nemohl dotknout všeho, spíš jsem očekával nějaký odkaz na zdejší funweb, ale nedočkal jsem se. To jen tak na přilepšenou....
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Might and magic 2
« Odpověď #13 kdy: Leden 22, 2018, 12:23:10 »

Tipnul bych si, že tak 90% lidí začínalo s MM6, 10% (včetně mé osoby) začínalo MM3 (nebo MM4/5) a MM1/2 jako první díl neměl nikdo :)
Ale že nezmínili tento web....kašpaři jsou to! :)
IP zaznamenána

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
Re:Might and magic 2
« Odpověď #14 kdy: Leden 22, 2018, 14:09:16 »

mno... já začal sedmičkou, pak osmičkou, pak šestkou a pak devítkou... k desítce jsem se ještě nedostal a starší díly přestože moje grafické nároky jsou nulové mně nějak neoslovily... nejspíš, protože jsem to ještě nenainstaloval :D
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!