Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 13:10:56
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MM6 7 8 - enchanted items  (Přečteno 1624 krát)

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
MM6 7 8 - enchanted items
« kdy: Květen 30, 2023, 07:40:20 »

Dokážem nejako overiť funkčnosť týchto špeciálnych abilít predmetov. Do štatistík nepridávajú nič.

Increased Weapon speed
Swift
Swiftness
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MM6 7 8 - enchanted items
« Odpověď #1 kdy: Květen 30, 2023, 08:09:17 »

Čistě teoreticky ano. Mělo by se snížit zotavení, takže stopky do ruky a odpočítat interval mezi několika zotaveními po úderu/kouzlení (čas 10-20 zotavení v kuse s bonusem a pak bez bonusu, na takhle velkém intervalu by měla být vidět jasná časová diference). Okem mi to vždy přišlo nepostřehnutelné, takže půjde řádově o vteřiny.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM6 7 8 - enchanted items
« Odpověď #2 kdy: Květen 30, 2023, 15:49:56 »

V základní hře je tahle statistika skrytá, v GrayFace patchi se zobrazuje po kliknutí pravym na tabulku s vyčíslenim poškození. Jinak samozřejmě můžeš švihat zbraní do vzduchu a sledovat, jak rychle se ti postava oklepe.

Obecně tyhle enchy fungujou na normálních zbraních 100%, artefakty jsou většinově funkční, i když se mi matně vybavuje jeden meč z tušim sedmičky? a plátovka z osmičky, kde to asi nefungovalo?... tyhle dva typicky nepoužívám.

Co se týče užitečnosti tohodle enchu... je situační.

Rychlost má minimální hodnotu 30 pro zbraně na blízko, pod kterou se nelze dostat. Postavy na samym začátku hry, kdy neuměj vůbec s ničim, maj těžký zbroje atd., maj obecně rychlost třeba 120 a takovejhle ench je dost poznat. Na druhou stranu postava co umí se zbrojí/zbraní má rychlost citelně vyšší, a pokud má armsmastera a/nebo zrychlení/hodinu moci, tak už může bejt na 30 bez dalších doplňků, a pak to nemá žádnej efekt.

Obecně perfektní pro rytíře - začátečníky, kleriky v kroužkách se kterejma neuměj, paladiny (nemaj pořádně armsmastera a neuměj s plátovkou na granda).

Co se týče zbraní na dálku, minimální doba vzpamatování je 0, takže jakmile šípy tvořej souvislej pruh a postavě přestane blikat portrét, už jí nemá význam zrychlovat :-D.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM6 7 8 - enchanted items
« Odpověď #3 kdy: Květen 30, 2023, 20:52:36 »

V základní hře je tahle statistika skrytá, v GrayFace patchi se zobrazuje po kliknutí pravym na tabulku s vyčíslenim poškození.

Môžeš to prosím trochu upresniť ? Jediné čo som našiel je "Recovery time", ale tam to nejak nefunguje ani v jednom diely (6, 7, 8)
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM6 7 8 - enchanted items
« Odpověď #4 kdy: Květen 30, 2023, 21:16:08 »

Recovery time, jo, to je ono.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MM6 7 8 - enchanted items
« Odpověď #5 kdy: Květen 30, 2023, 22:11:23 »

Jasně GrayFace, to mě nenapadlo :). Jak ty patche nepoužívám, tak mi to vypadlo z paměti - přitom si vzpomínám, že jsme o tom s  Yuyu už diskutovali právě u snižování toho zotavení. Což mi připomíná, že jsem dodneška nedodělal článek o obourukosti ...
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:MM6 7 8 - enchanted items
« Odpověď #6 kdy: Červen 28, 2023, 17:09:25 »

Dost se to může projevit při hře za solo hrdinu. Pamatuji si, že jsem s rytířem v 7čce měl v jedné ruce meč temnot (zrychluje zbraň a vysává životy) a v druhé měč dareba, co oběcně rychlost zvyšuje a léčil jsem se při bojích s draky, jak rychle hrdina sekal. ale rozdíl v rychlosti je tam dost znát. Při hře s celou partou je to víceméně jedno.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM6 7 8 - enchanted items
« Odpověď #7 kdy: Červen 28, 2023, 20:05:44 »

Keď sme už pri artefaktoch. Opravil som "Upíří pláštěnku" a vrátil jej späť všetky bonusy tak ako je to v pôvodnej hre. Pokiaľ niekto nájde nejaký artefakt, alebo relikviu, ktorá nerobí to čo sľubuje jej popis, dajte vedieť.

Inak k novému questu som vytvoril aj nový artefakt ;)
IP zaznamenána