Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 22:41:07
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: M&M VIII - pád hry  (Přečteno 4558 krát)

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
M&M VIII - pád hry
« kdy: Duben 20, 2018, 22:55:04 »

Ahoj lidi,

hrával jsem Might and Magic jako dvanáctiletej a vždy jsem se max. dostal do Havraního pobřeží. Momentálně rozjíždím Day of Destroyer po 12 letech znovu. Nainstaloval jsem patche na MM8 a stejně při kliknutí na "lupa" nebo statistika u mého prvního hrdiny, hra padne. Neporadíte někdo? Navíc, seká se mi Arcomage - asi je to kvůli zvuku, jak jsem četl na netu. Budu rád za každou radu. Díky moc.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #1 kdy: Duben 21, 2018, 06:22:14 »

Ahoj, z patchů postačí jen GrayFace patch a případně vypni hardwarovou akceleraci přes MM8-Rel.exe. Spouštěcímu souboru MM8.exe pak nastav přes pravé tlačítko myši kompatibilitu s Windows XP. To by mělo stačit. Pokud by ani to nevedlo k vyřešení problémů, tak zkus MM8.exe spustit jako administrátor. Osmička je třeba na Windows 10 nestabilní, ale po GF patchi a nastavení kompatibility jsem s tím neměl jediný problém.
IP zaznamenána
This is the end ...

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #2 kdy: Duben 21, 2018, 09:48:26 »

Ahoj, z patchů postačí jen GrayFace patch a případně vypni hardwarovou akceleraci přes MM8-Rel.exe. Spouštěcímu souboru MM8.exe pak nastav přes pravé tlačítko myši kompatibilitu s Windows XP. To by mělo stačit. Pokud by ani to nevedlo k vyřešení problémů, tak zkus MM8.exe spustit jako administrátor. Osmička je třeba na Windows 10 nestabilní, ale po GF patchi a nastavení kompatibility jsem s tím neměl jediný problém.

Omlouvám se, neuvedl jsem, ze hraju na windows 7 64bit. Jinak hraju to pod kompatibilitou na win98/ME, ale zkusim to pod XP. Po zapnuti akcelerace zvuku se mi arcomage skvele rozjel. Zakze ted uz jen vyresit ty pady do windowsu po zmacknuti na lupu nebo na statistiky u prvniho hrdiny. Dekuju za rady. Odpoledne odepisu.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #3 kdy: Duben 21, 2018, 11:26:07 »

Predpokladám že to máš pôvodnú CD verziu. Stiahni si verziu s GOGu, nainštaluj, prípadne daj do nej ešte češtinu a máš po probléme s kompatibilitou.
IP zaznamenána

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #4 kdy: Duben 21, 2018, 12:04:53 »

Predpokladám že to máš pôvodnú CD verziu. Stiahni si verziu s GOGu, nainštaluj, prípadne daj do nej ešte češtinu a máš po probléme s kompatibilitou.
Jojo mam to tu puvodni verzi. Diky za radu.
IP zaznamenána

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #5 kdy: Duben 21, 2018, 16:00:39 »

Predpokladám že to máš pôvodnú CD verziu. Stiahni si verziu s GOGu, nainštaluj, prípadne daj do nej ešte češtinu a máš po probléme s kompatibilitou.

Tak jsem pořídil tu verzi od GOGu. Jede, ale nemůžu si dát svoje savy ze staré verze hry na tu novou. Prostě jednoduše po nahrání saveů hra stejně padá, takže mám asi jedinou možnost. Začít hrát úplně odznovu. U nově vytvořené postavy jde všechno, nebuguje se to.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #6 kdy: Duben 21, 2018, 17:18:23 »

Zkus tu hru z původního save nahrát a hned uložit na jinou pozici. Potom jí z té nové pozice znovu nahraj a vyzkoušej, jestli to bude stále padat. Některé bugy se mohou přenášet v rámci savů, ale někdy pomůže tohle, protože aktuální datový soubor máš nový, takže ten by měl být v pohodě. Pokud by to nezabralo, zkus ještě před loadem z té nové pozice v adresáři DATA smazat soubor new.dat (či tak nějak - má nejnovější datum).
IP zaznamenána
This is the end ...

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #7 kdy: Duben 21, 2018, 19:16:34 »

Zkus tu hru z původního save nahrát a hned uložit na jinou pozici. Potom jí z té nové pozice znovu nahraj a vyzkoušej, jestli to bude stále padat. Některé bugy se mohou přenášet v rámci savů, ale někdy pomůže tohle, protože aktuální datový soubor máš nový, takže ten by měl být v pohodě. Pokud by to nezabralo, zkus ještě před loadem z té nové pozice v adresáři DATA smazat soubor new.dat (či tak nějak - má nejnovější datum).

Super, vyzkousim.
IP zaznamenána

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #8 kdy: Duben 22, 2018, 00:10:21 »

Zkus tu hru z původního save nahrát a hned uložit na jinou pozici. Potom jí z té nové pozice znovu nahraj a vyzkoušej, jestli to bude stále padat. Některé bugy se mohou přenášet v rámci savů, ale někdy pomůže tohle, protože aktuální datový soubor máš nový, takže ten by měl být v pohodě. Pokud by to nezabralo, zkus ještě před loadem z té nové pozice v adresáři DATA smazat soubor new.dat (či tak nějak - má nejnovější datum).
Tak nepomohlo. Ale nevadí, začal jsem znovu a s jinými dovednostními body. Takže v pohodě. Moc děkuju za rady. Dík za tip na GOG verzi.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #9 kdy: Duben 22, 2018, 12:49:35 »

Ak máš rád sériu MM, počkaj si až bude GOG mať akciu a za pár Eur si môžeš kúpiť komplet sériu až po MMIX. A hlavnou výhodou je že GOG tieto hry updatuje tak aby vždy bežali v aktuálnom Windowse.
IP zaznamenána

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #10 kdy: Duben 22, 2018, 13:33:37 »

Ak máš rád sériu MM, počkaj si až bude GOG mať akciu a za pár Eur si môžeš kúpiť komplet sériu až po MMIX. A hlavnou výhodou je že GOG tieto hry updatuje tak aby vždy bežali v aktuálnom Windowse.
Jojo, ta GOG verze funguje, jen jsme řešili, že savy ze staré verze (která padala), tak v nové verzi padá taky, ale po vytvoření nového charakteru hra běží jak po másle. Ale jak jsem psal, měl jsem hru podivně rozehranou, tak momentálně jsem vytvořil novou postavu a projedu si příběhem znova :) Díky.
IP zaznamenána

Nappy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #11 kdy: Únor 16, 2021, 08:30:07 »

Ahoj, vím, že je to dva roky a ani tomu nemůžu uvěřit, že to tak letí, ale po těchto dvou letech se opět vracím.
  • Pořídil jsem nový stroj, kde je Windows 10 64 bit.
  • Zakoupil všechny díly M&M, ale hlavně jsem se pustil do VIII.
  • Hrál jsem bez GreyFace patche - pouze s nainstalovanou češtinou.
  • Vše se chovalo standardně, než jsem dorazil na Havranním pobřeží k obelisku - tam jsem došel k barelu, kde jsem označil svého necromancera - následně se nedalo zobrazit vlastnosti postavy - padala hra. Po uložení a znovunahrání stále nefunguje.
  • Naštěstí jsem měl save o hodinu dříve, kterou jsem schopen obětovat. To znamená, že ta chyba / pád je prostě v "save" a už se toho nejde zbavit.

Tak mě napadlo se podělit o informace.
Díky.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:M&M VIII - pád hry
« Odpověď #12 kdy: Únor 16, 2021, 09:02:45 »

Ahoj.

Často sa mi v MM8 stávalo že po prvom nalodení na ostrove dýky hra spadla. A priamo na Havranom pobreží keď som lietal nízko nad mostom hra často zvykla vytuhnúť.
IP zaznamenána