Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

• Listopad 16, 2018, 22:02:15
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Údržba webu  (Přečteno 383 krát)

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
Údržba webu
« kdy: Březen 17, 2018, 10:58:22 »

Dnes, tedy 17. 3. 2018 budu v průběhu dne provádět údržbu celého webu, je tedy možné, že občas něco nebude fungovat. Nijak se neděste, za ta léta se mi tu nahromadila kupa balastu a docela to zabírá místo na hostingu, takže budu některé věci promazávat a naopak jiné přidávat. Vzhledem k rozsahu změn se mi pak klidně může stát, že smažu i něco podstatného :) Nicméně zálohu mám, takže není problém to pak nahodit zpět.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
Re:Údržba webu
« Odpověď #1 kdy: Duben 21, 2018, 13:43:53 »

21.04.2018 - Omlouvám se za případné výpadky fóra, ale dnes probíhá další fáze údržby, tentokráte jsou v kurzu spamboti. Ochrana proti spamu sice funguje výborně, ale nikterak to neřeší samotný přístup spambotů k seznamu témat, což mi docela křivilo statistiky návštěv a počty zhlédnutí. Musel jsem proto sáhnout k doplňkovému opatření a ode dneška budu těm nejkřiklavějším zástupcům spambotů přístup rovnou zakazovat ještě před načtením fóra.

Filtr je poměrně selektivní, ale chvilku mi trvalo, než jsem pronikl do způsobu zápisu IP adres s pomocí CIDR nomenklatury. Druhý problém spočívá v tom, že změny se projevují s citelným zpožděním, takže pokud něco zablbne, tak chvilku trvá, než se projeví případná oprava. Netuším, proč to tak je, ale asi se jedná o nějakou vlastnost hostingu.

Pokud by někdo odněkud ztratil přístup, tak mi dejte prosím vědět. Může se stát, že se přepíšu a omylem zvolím nevhodný rozsah IP adres, ale oprava je snadná. Teoreticky bych sice mohl sáhnout po obecnějším filtru a vyřadit cokoliv mimo CZ a SK, ale to snad nebude nutné. Ty otravné IP adresy se vesměs opakují, tak by neměl být problém založit si vlastní blacklist a ten už pak jen udržovat.

Je docela zajímavé, že zatímco před pár lety byl spam směřován převážně z Ruska a Ukrajiny, dneska je to často i Francie (zrovna ten začal v poslední době dost sílit).

IP zaznamenána
This is the end ...

+ Rychlá odpověď