Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Duben 18, 2024, 10:09:09
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MM8 koho do aliance?  (Přečteno 4582 krát)

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
MM8 koho do aliance?
« kdy: Březen 13, 2018, 17:20:43 »

Ahoj, když už tady padl takový subjektivní dotaz na ideální partu a koho vzít do party, chtěl bych se zeptat, koho berete kromě Minotaurů do aliance? Vím, tohle rozhodnutí vůbec nic nemění a kromě jednoho úkolu se v ničem nemění, přesto musí hráč učinit volbu. Takže: vzali jste draky nebo drakobijce? Kleriky nebo nekromanty?

Já za sebe jsem vzal drakobijce, jednak jsem mohl vzít do party dalšího rytíře, který by se ke mně jinak nepřidal (draci se ke mně přidali všichni tak jako tak) a volba draků navíc vyžadovala znepřátelit si všechny drakobijce a vybít je. Drakům zvolení drakobijců nevadilo.

Původně jsem chtěl jako hodná parta vzít do party kleriky, ale jednak se mi v MM8 svou arogancí dost zprotivili (celkově ta jejich oblast v Šeptajících lesích mě dost štvala a byla dost drahá na nákupy), navíc jsem měl v partě jak nekromanta, tak upíra, takže měli převahu dva na jednoho.:-) Navíc za nekromanty plníte úkol pro Sandra, což je moje oblíbená postava z Heroes 3 - Heroes 6.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2018, 17:47:28 »

Zabíjam drakobíjcov. Draci sú mi viacej sympatický a v pevnosti drákobijcov je najlepší meč v hre. A ešte neznášam tú animáciu keď drákobíjci vyhrajú  :) A aj tá druhá úloha je rýchlejšia. Skôr vyzabíjam mesto a pevnosť ako jaskyňu plnú drakov.
U druhej dvojici je rýchlejšia možnosť pridať sa k nekromantom. Keď kradneš kotol temnoty nemusíš ani bojovať.
Tak ma teraz napadlo, že keď sa pridáš ku klerikom je aj tam nejaká animácia ?
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2018, 18:08:59 »

Beru draky a nekromanty. Je mi jedno, že se ke mě nepřidá nějakej rytíř, postav je dost a genocidovat původní obyvatelstvo nebudu. Animace se zašlapanejma drakobijcema je super (škoda že je buglá a skoro nikdy se mi nepouští). Nekromanti i klerici jsou zlí, ale nekromanti k tomu přistupujou čestně.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #3 kdy: Březen 13, 2018, 21:05:24 »

To nevím, já se přidal k nekromantům, animaci jsem měl, pak jsem se přidal k drakobijcům a animaci jsem neměl. Ale věřím, že by se dal klidně zkouknout na Youtube.
IP zaznamenána

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #4 kdy: Březen 13, 2018, 22:20:55 »

Tono, prosim vysvětli my, proč je meč Had nejlepší ve hře? Vždy mi připadal, třeba meč Pohroma o mnoho lepší.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #5 kdy: Březen 14, 2018, 11:20:21 »

Spomaľuje ciel. A to citeľne. Keď ho dáš prvej osobe, tá nepriateľa spomalí až zastaví a ostatný členovia ju dokončia ;) Spomalenie má aj relikvia meč práva, ale tam to tak dobre nefunguje.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #6 kdy: Březen 14, 2018, 11:26:52 »

Ešte k tej animácii keď sa pridáš ku klerikom. Priamo animácia s klerikmi asi nie je, ale prebehne niečo hneď ako zničíš ten stroj na výrobu kostlivcov.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #7 kdy: Březen 15, 2018, 21:04:04 »

MM8 má dost zvláštní volby, ani jedno mi nikdy úplně nesedlo, ale vycházím z toho, že Jadame je sebranka vyvrhelů, takže beru obvykle draky a nekromanty. Jak už tu padlo, nekromanti mi přijdou čestnější jak ti fanatici světla :) Ale v případě volby kleriků jsou podle mě logickou volbou drakobijci, protože jsou zhruba na stejné úrovni fanatismu.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #8 kdy: Březen 15, 2018, 23:17:59 »

Tak to mně přišly logické spíš volby

Klerici + draci = dobro
Nekromanti + drakobijci = zlo
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #9 kdy: Březen 15, 2018, 23:53:59 »

No jo jenže ti klerici jsou zlí.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #10 kdy: Březen 15, 2018, 23:55:38 »

Heh, rozeznat zlo a dobro v MM8 je podle mě kus umění ;) Zlí jsou totiž všichni, jen je potřeba v tom zlu nějak balancovat. Sobecký řád kleriků světla jen stěží splňuje definici dobra ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #11 kdy: Březen 16, 2018, 00:07:44 »

Dobře, zůstaneme raději u klasického rozdělení světlo -  temnota. Nicméně to zase moc neplatí pro ty draky.:-)
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #12 kdy: Březen 16, 2018, 00:28:45 »

Heej, dráčkové jsou hodný čeníšky.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #13 kdy: Březen 16, 2018, 10:23:54 »

Já se přidal k drakobijcům a klerikům jen v první hře, po shlédnutí animací jsem musel hru znechuceně načíst a přidal se k drakům a nekromacerům, jelikož ti jsou v té hře ti "správní". Ono totiž v té hře nejde o boj dobro vs zlo, ale o volbu správné vs špatné. A zvolit kleriky a drakobijce prostě je špatné. Ale co se týče zabíjení těchto bytostí a map, tak je vždycky pozabíjím všechny, jak drakobijce, tak draky, tak kleriky, tak nekromacery. V tomto ohledu nedělám rozdíly. (většinou ale ještě před volbou). Ono se jim ty mapy pak časem obnoví a jsou tam zase všichni.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:MM8 koho do aliance?
« Odpověď #14 kdy: Březen 16, 2018, 11:11:24 »

Ale co se týče zabíjení těchto bytostí a map, tak je vždycky pozabíjím všechny, jak drakobijce, tak draky, tak kleriky, tak nekromacery. V tomto ohledu nedělám rozdíly.

A aký to má význam ? Ok na drakobijcov a drakov sú questy, ale prečo zabíjať klerikov ?
IP zaznamenána