Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 21:46:26
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti  (Přečteno 9557 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #30 kdy: Únor 26, 2018, 10:21:57 »

Ano, obnovení doupěte souvisí s tvorbou aliance, takže nejprve musíš pořešit její začátek ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #31 kdy: Únor 26, 2018, 15:28:51 »

Všichni jste na mě oškliví. Na mě a na mýho elfa. Vůbec nesdílíte moje nadšení ze souvislýho proudu šípů kterej zabije cokoliv. Člověk se vás snaží naučit bejt OP... no když to nejde...


Mimochodem ten 15lv drak se ke mě tentokrát bez keců přidal, tak asi fakt žádnej q nechce... ale jsem ochotná dát levý obočí za to, že před tim byl s jeho najmutim nějakej problém. Možná to byla lokální chybka, možná v tom bylo něco jinýho, kdo ví.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #32 kdy: Únor 26, 2018, 18:34:47 »

Citace
Narazil jsem (asi) na bug, neboť v Baltazarově doupěti jsem vyčistil patra a vylil vodu, jejich vůdce mi dole ve dveřích poděkoval, ale neobnovily se tam kšefty a domy (ani po návratu z jiných lokací a po několika časových odstupech). Na heroescommunity jsem se dočetl, že to souvisí s tím, že nemám splněný úkol se svědectvím katastrofy v Iron desert. Jakmile to splním, budu vědět zda se jedná o bug či nikoliv.

Obchody sa obnovia až keď budeš mať quest na tvorbu aliancie a súhlas šéfa Masula(?). Niekedy treba ešte opustiť lokáciu a vrátiť sa. Ono je to možno robené aj preto aby si nemal hneď na začiatku k dispozícii majstra vzduchu(neviditeľnosť). Inak magické obchody sú luxusné. Často tam majú na predaj čierne lektvary.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #33 kdy: Únor 26, 2018, 18:43:06 »

Citace
Mimochodem ten 15lv drak se ke mě tentokrát bez keců přidal

To je ten drak v Železných pieskoch ? Tam som chodil keď som mal zvitok neviditeľnosti. Takže niekedy aj takmer na začiatku a nikdy nebol problém. Do jaskýň chodím hlavne pre loot v bedniach, alebo volne pohádzaný po zemi. Často krát aj artefakt alebo relikvia :)
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #34 kdy: Únor 26, 2018, 19:12:03 »

Citace
Mimochodem ten 15lv drak se ke mě tentokrát bez keců přidal

To je ten drak v Železných pieskoch ? Tam som chodil keď som mal zvitok neviditeľnosti. Takže niekedy aj takmer na začiatku a nikdy nebol problém. Do jaskýň chodím hlavne pre loot v bedniach, alebo volne pohádzaný po zemi. Často krát aj artefakt alebo relikvia :)

Ano, taky tam chodim pro loot pod neviditelností když sóluju... i když nesóluju :-D. Jsou tam na jisto dva artefakty. Vždycky potřebuju svoje botky rychlosti a na elfa rukavičku (ne nutně ze stejný bedny, ale když se podaří :-D). Ale v mojí 4 draci hře jsem měla nějaký obtíže.

Tohle je další výhoda Grayface patchů. Občas se stane že se všechny ty poklady nevejdou do truhličky a nedostanete je. V patchi prostě tu truhličku vyprázdníte, otevřete znova a to co se nevešlo tam teď je.

Edit: Tim jsem chtěla říct že pokud tam ty artefakty nemáte dva, tak se tam ten druhej jednoduše nevešel a hra vám ho tam nedala. Někdy je člověk překvapenej co všechno v tý truhle je, a musí jí otevřít i 3x :-D.
« Poslední změna: Únor 26, 2018, 19:37:38 od Yuyana »
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #35 kdy: Únor 27, 2018, 07:39:25 »

Trik s otváraním dební je známi už od MM6 a napríklad v MM8 sa často stáva že questový predmet štít zatmenia sa v debni objaví až po druhom otvorení čo dosť sťažuje ho nájsť.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #36 kdy: Únor 28, 2018, 12:34:52 »

Ano máte pravdu. Musel jsem dokončit úkol aliance, pak se doupě za"krávovalo".

Co se týče těch lootů v bednách, vždycky jsem měl pocit, že se tam něco dalšího objeví na podruhé proto, že to otevřela jiná postava než původně ta s odpastěním a ovlivňují to parametry jako luck, perception, precision, atd....
Jo a ověřil jsem si, že drak netrefí  krysu, čehož jsem si v minulosti až tak nevšiml.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #37 kdy: Únor 28, 2018, 15:02:54 »

Looty v bednách jsou daný náhodně při vstupu do lokace. Postavy nemaj šanci cokoliv ovlivnit. Jen je ta bedýnka prostě malá a ty věci se tam málo kdy vejdou. Artefakty většinou bejvaj uvnitř napoprvé, ale taky ne vždycky.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #38 kdy: Březen 13, 2018, 09:57:33 »

Blíží se nám apríla, takže k tomuto topicu:
Zkusili jste někdo partu v MM8 jako vyloženou sebevraždu:
1) všechno - Minotaur
2) všechno - mág
3) nedej bože všechno - dark elf  ?
nechám se inspirovat a mám na jedné straně chuť s něčím takovým začít, na druhou stranu se nechci prokousávat řekněmě do poloviny hry a tam teprve zažívat vlny dostavení se úspěchu (takže nějaký použitelný sejvík pak na výměnu třeba).
IP zaznamenána

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #39 kdy: Březen 13, 2018, 11:15:24 »

tak nějak nechápu... jak to myslíš? jako sólo s tím, že budeš rozdělovat rovnoměrně body do všeho, či co?
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #40 kdy: Březen 13, 2018, 16:21:12 »

Taky si nejsem úplně jistý otázkou, já to tedy pochopil tak, jak by to vypadalo, kdyby celá družina byla jen z minotaurů, elfů apod. Vzhledem k možnosti sólování hry jsou pak něco z toho naopak docela OP řešení ... i když ta zmínka o Aprílu možná má něco symbolizovat :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #41 kdy: Březen 13, 2018, 16:26:30 »

1. Když jsem to dohrála s jednim minotaurem, jde to dohrát i s pěti minotaurama :-p.
2. Zkusila jsem všechno lich, ovšem to je spíš vyložená vražda.
3. "Nedej Bože?" Skupina lučištníků je hříšně efektivní jak v sedmičce tak v osmičce, akorát v pozdější fázi jeden dobře vedenej lučištník útočí dost rychle na to, aby ty ostatní nepustil na tah, takže se v podstatě dostaneš k sólování. Lepší shrábnout všechny expy a dostat se k tý fázi dřív, ale jako parta fungujou bez potíží, ověřeno.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #42 kdy: Březen 13, 2018, 20:17:56 »

No tak Elemir a Yuyana to pochopili dobře. Asi to celá léta hraju blbě, protože ti lučištníci, no prostě mi umírají dost často (myslím v přepnutém módu combat, ne na volno-fight). Ránu lukem mi to v "baru" vypisuje u nich podobně jako u jiných postav, takže jestli to je tou rychlostí, no....  Ale když má člověk partu bez léčebných flaší a klerika, tak teda děs běs, bych řekl.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #43 kdy: Březen 13, 2018, 20:26:54 »

Lučištník je velmistr "volno-fightu". Tahovej mód ho zabije. Doslovně i metaforicky. Zbraň s vysávánim života, všechny body do luku a umět si držet odstup, to je vše co to vyžaduje.
IP zaznamenána

LytaRyta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #44 kdy: Duben 23, 2019, 21:47:03 »

Poznámka mimo mísu, ale nejlepší volba je stáhnout si ten mod na vytvoření celé party podle sebe. Tak nějak mi u osmičky hodně vadilo vytvoření jenom jedné postavy. Je pravda, že vzít si někde brzo postavu na 50. levelu je výhodnější, na druhou stranu si chci všechny ty skilly a podobně rozdělovat podle sebe, jako ve starších dílech.

jako sa vola ten mod na tvorbu celej party v mm8? ?, a kde ho mozno ziskat?
vopred vdaka za link
IP zaznamenána