Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 18:30:52
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15

Autor Téma: YouTube koutek  (Přečteno 26552 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #45 kdy: Červen 04, 2018, 15:49:11 »

Pomalu se tím prokousávám a narazil jsem ještě na jednu věc, která z toho zřejmě pramení. Když video komentuji, tak se mi ve všech případech stává, že zvuk z mikrofonu začne po čase zpomalovat. Jde to poznat vždy zhruba po hodině záznamu. Na videu je vidět, že klikám, ale zvuk myši má slyšitelné zpoždění. Docela to kazí celkový dojem.

Co jsem se dočetl, problém může být v kodeku a nastavení variabilních FPS, ale moc nerozumím tomu důvodu a způsobu řešení. Teď mě čeká pár testů s úpravou videa, ale moc si od toho neslibuji. Asi bych se měl spíš podívat, kdo jaké kombinace nastavení používá, než experimentovat.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #46 kdy: Červen 04, 2018, 19:24:40 »

Zatím se mi s tím nepodařilo hnout, takže nakonec dnešní dvě videa uveřejním ještě s tím posunujícím se zvukem a pro příště si zkusím pohrát s nastavením kodeků. Myslel jsem si, že by mohlo stačit zvuk převzorkovat, ale chybka je asi už v samotném videu, a u něj se mi nedaří to upravit. Alespoň jsem zjistil, jak se ten problém pojmenovává v angličtině, takže pokud by se mi nedařilo dále, budu se mít už od čeho odrazit.



« Poslední změna: Červen 04, 2018, 20:38:43 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #47 kdy: Červen 07, 2018, 12:31:41 »

Ty nahráváš hodinu v kusu? Osobně doporučuji nahrávání častěji přerušovat, například při příchodu do nové lokace a podobně, přerušit nahrávání, uložit, zapnout nahrávání. Pak v editačním programu video spojíš a navíc máš zálohu, kdyxby si něco podělal, tak můžeš začít celou lokaci od začátku. Neřeší to ale vše a se zvuky je obecně problém, hlavně v těch starých hrách.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #48 kdy: Červen 07, 2018, 13:20:24 »

Nj, když já neznám míru :D Párkrát jsem zkoušel nahrávání rozdělit, ale ta hodina je tak nějak krizová, protože kolem ní se vždy něco stane, tak pokračuji dál. Ono je to dáno hlavně tím, že dopředu netuším, jak se bude co vyvíjet a kudy půjdu. Kdyby to bylo klasické Let's Play, tak se to dá rozplánovat, ale asi to bude opravdu nejschůdnější cesta, protože do té 1 hodiny, spíše 45 minut, zvuk docela jde.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #49 kdy: Červen 07, 2018, 21:26:53 »

Koukám se na to video s vytvořením družiny ve Wizardry 6. Tam jsi nahodil Felpurra a pak jsi nemohl zvolit Ninju (abys ukázal Kirijitsu jako u samuraje). Já si myslel, že to je proto, že každé povolání má požadované minimální hodnoty u vybraných atributů a pokud je nesplŇuje, není možné povolání zvolit. Takto to bylo i v prvních dílech Wizardry. Jenže Tobě se tam nabízí i třeba Bishop, který má Piety 15 a to Felpurr nemá. Takže moc tomu nerozumím :) On tam třeba není ani Lord v té nabídce.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #50 kdy: Červen 07, 2018, 22:06:03 »

Myslíš ten začátek kolem 54 minuty? To je tvorba postavy, a to funguje přesně tak jak si napsal, jenomže postava si nahazuje ještě BONUS, který se může využít na úpravu atributů rasy, to je to číslo 14. Tím se pak upraví příslušné atributy a podle možných kombinací se zpřístupní dostupná povolání. Felpurr tam má tedy nahozeno 14 bodů, což v pohodě stačí na zvednutí Inteligence a Piety na 15 a jeden bod zbyde, proto je biskup možný. Na ninju to nestačí, protože mu naopak jeden bod chybí.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #51 kdy: Červen 07, 2018, 22:22:16 »

aha, tohle už mi dává smysl.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #52 kdy: Srpen 07, 2018, 08:12:10 »

Gůgl zašel s ověřovaným videí ještě dále a nyní už se nejde odvolat vůbec :) Byť jsem aplikoval jejich předchozí doporučení o nastavení ranku 18+ pro videa se sexuálním obsahem, tak stejně došlo ke smazání a sankci. Jako metoda ochrany to tedy není spolehlivé. Nejspíš to ten jejich robot ve skutečnosti ignoruje. Pokud by to šlo podobnou rychlostí a nakonec došlo i na ostatní videa, tak mi asi ani i tak nehrozí vyšší kumulace sankcí. Už to nechám být. V podstatě o nic nejde a pokoušet se zachraňovat něco, co si sám můžu v podstatě kdykoliv zahrát, nemá smysl.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #53 kdy: Prosinec 04, 2018, 17:51:52 »

Mno, tak jsem se dneska pustil do videa k The Summoning a jelikož jsem byl nadmíru spokojen, tak jsem si hned poté střihl opáčko v Ravenloft: Stone Prophet (s první verzí jsem nebyl moc spokojen, byť zrovna tu jsem nakonec musel uploadnout). Hezky jsem si k tomu totiž sedl, že to sestříhám, upravím zvuk a ... no a ani v jednom případě jsem neměl zapnuté nahrávání z mikrofonu :D Ale tak jsem si alespoň hezky popovídal a příště si to střihnu ještě jednou a tentokrát "naostro" :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #54 kdy: Srpen 27, 2019, 15:07:54 »

Změna názvu tématu a upřesnění ...

Původně jsem začal tohle téma psát jako odkaz na svůj vlastní YT kanál, ale odkazy sem může dávat prakticky kdokoliv. Berte to jako univerzální téma o tvorbě na YT, které dostalo vlastní vlákno ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:YouTube koutek
« Odpověď #55 kdy: Srpen 27, 2019, 18:42:03 »

Super. Určitě posílejte co kdo tvoříte, + by jistě stálo za to sem občas poslat nějaký video/youtubera na doporučení. Možná si rozšířim obzor i o nějakou českou tvorbu :-D. Bude to zajímavý, furt koukám jen na anglický a předstírám, že jsem kanaďanka.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #56 kdy: Srpen 28, 2019, 11:41:05 »

Já schválně začnu úplně něčím jiným :D Ještě než jsem DH opustil, tak jsme tam chvilku vedli s Mazarem diskusi o sršních a jiných zástupcích čeledi Vespidae. Podnětem byla záměna mezi různými druhy asijských sršňů. Není to tak dlouho, co nás média znovu vystrašila tím, že se k našim hranicím přibližuje agresivní sršeň asijská. Není divu, ono to už samo o sobě zní hrozivě, řada lidí si pod tím představí něco velkého a nebezpečného, a tak si omylem vygůglí sršeň mandarínskou.

Tahle velká vosa je vskutku nebezpečná a jen pro ilustraci doporučuji kouknout na následující video, jehož protagonista má poněkud zvlášní zálibu v hraní si s takovýmito živočichy (video jen pro silné povahy, popř. si vypněte zvuk ;)) Naše česká sršeň je naštěstí menší a sršeň asijská je ještě menší.

IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:YouTube koutek
« Odpověď #57 kdy: Srpen 28, 2019, 13:23:35 »

Aha. Takže bereme i bláznivý neherní videa? Shodou okolností sleduju jednu chovatelku hadů?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #58 kdy: Srpen 28, 2019, 13:34:45 »

Klidně, cokoliv zajímavého :) Já na tohle zrovna dneska narazil, a jelikož vosy jsou v MM8 jednou z nepřátelských jednotek, tak mi to přišlo navíc příhodné :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:YouTube koutek
« Odpověď #59 kdy: Srpen 28, 2019, 13:42:03 »

Hadi jsou taky nepřátelský jednotky :-D. Takže Emily a její "co dělat aby vás pustil had"
IP zaznamenána
Strana: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15