Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 12:45:50
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Špatné rozlišení v MaM VIII  (Přečteno 2658 krát)

marty63

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Špatné rozlišení v MaM VIII
« kdy: Prosinec 02, 2017, 17:26:57 »

Ahoj, po instalaci MaM VIII jsem se setkal s problémem, že hra se spustila jakoby ve špatném rozlišení. To znamená, že nebylo vidět celou obrazovku. ale jen  její část. Takže v úvodní obrazovce nebylo vidět "menu" (New, Load atd.). Pomohlo mi nastavení programu v záložce "Kompatibilita" - zaškrtnul jsem volbu "Obejít chování vysokého přizpůsobení rozlišení DPI" - "Přizpůsobení provádí" a z menu jsem zvolil standardně přednastevenou volbu "Aplikace". Pro sichr jsem ještě zaškrtnul "Spustit jako správce".
Kompatibilitu s jinými Windows jsem nenastavoval.
V jiných dílech jsem se s tímto problémem nesetkal - bylo to nastaveno automaticky.
V instalačním adresáři jsou 2 spouštěcí soubory: "mm8.exe" a "MM8-Rel.exe". Podle GOG fóra se hra má spouštět souborem "mm8.exe", protože ten je patchovaný nejnovějším GreyFace patchem. Ten druhý je standardní "gogovský" spouštěč.
Myslím, že to v případě problému bude fungovat na MaM 6 a    MaM 7.
Odzkoušeno na W10 Home 64. Notebook s dedikovanou grafikou nVidia, rozlišení 1920*1080.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Špatné rozlišení v MaM VIII
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 03, 2017, 13:19:26 »

Ahoj. Toto mi robila krabicová verzia MM8 vo W8.1. Verzia z Gogu by mala byť ok. Nedávno som ju inštaloval aj pod W10:

hra z GOGu:
setup_mm8_2.0.0.13.exe

MM8 MouseLook:
MM8 Patch v2.0.exe

Choose Party
MM8 Choose Party.exe

Čeština:
mm8cz103.exe
IP zaznamenána

marty63

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:Špatné rozlišení v MaM VIII
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 03, 2017, 16:08:04 »

Já ji mám taky z GOG.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Špatné rozlišení v MaM VIII
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 03, 2017, 22:15:32 »

A pri spustení  MM8Setup.exe máš tam nastavené "full screen" a "Software 3D" ? Nastav to a skús to cez toto menu aj spustiť.
IP zaznamenána