Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 09:13:56
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: (Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds  (Přečteno 12956 krát)

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #90 kdy: Únor 05, 2018, 07:16:29 »

S Hujerem si srandu delam, ale rozmazane to mas fekt echtovne. Ja pouzivam filtr normal3 a v zadnem pripade nejedu fullscreen. Takze to bezi v okne, na mem 19" LCD 4:3 to bezi v pomerne velkem okne a pritom je to krasne ostre.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #91 kdy: Únor 05, 2018, 15:28:26 »

Aspoň 10 rokov som na nastavenie DOSBoxu nesiahol :) , ale viem že najlepšie výsledky pri fullscreen mode som mal s nastavením scaler=super2xsai. Používal som ho od Lands of Lore až po Indiana Jones 4.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #92 kdy: Únor 05, 2018, 19:09:29 »

No, jako je pravdou, že ty filtry tam nejsou nahodile a někdo to využít může. Za určitých kombinací barev to třeba může být pro někoho dokonce přehlednější. Pro mě by to ovšem nebylo :) Klasický Normal scaler je pro mě ideál. Na LCD si ani nic jiného představit nedokážu. Tedy vyjma rastrového filtru u c64 her :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #93 kdy: Prosinec 15, 2018, 19:28:11 »

Rozhodl jsem si dát předčasný dárek k vánocům a budu rozehrávat UU2. Nainstaloval jsem hru z Gogu, ale jako nelíbí se mi moc nastavená zvuku. Ta hudba zní divně, není to to, na co jsem byl zvyklý a co mám rád :) To samé se mi stalo u Dark Sunu 2, kde jsem musel nakonec nainstalovat hru z disket, protože jsem chtěl nechtěl žádný Roland či General Midi. Mám obavu, že tady je to to samé. Není tam žádný setup či install, pouze soubor UW.CFG, kde je řádek:
5 -1 -1 -1 sound
Hrál jsi to taky Elemire s tímto nastavením?
Asi vezmu cd z krabice a pojedu z něj.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #94 kdy: Prosinec 15, 2018, 19:30:34 »

Tak vyřešeno. Dal jsem v řádku s 5 -1 -1 -1 sound místo pětky čtyřku a asi tím pádem tam mám Adlib :) Paráda!
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #95 kdy: Prosinec 15, 2018, 20:36:43 »

Je to jak píšeš, musíš provést manuální úpravu souboru. V originále je sice třeba utilitka UWSOUND, ale ta ti jen řekne, co máš konkrétně nastaveného. GOG má v defaultu opravdu Roland pro sound a speech je Adlib. Musel bys hru asi kompletně nainstalovat přes INSTALL.EXE, abys dostal na výběr. Sound Blaster Pro je třeba 4. Já jsem se s tím popravdě nijak nepáral, odněkud jsem stáhl verzi, kde byl přímo Sound Blaster nakonfigurovaný, takže jsem nic řešit nemusel.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #96 kdy: Prosinec 15, 2018, 20:50:43 »

Aha, tak SB Pro, no to mi nevadí. Ten Roland mi zněl spíš jako pochodová muzika. Na hudbě k oběma UU se mi líbil ten komornější charakter adlib/SB verzí.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #97 kdy: Prosinec 15, 2018, 21:59:30 »

To jsou právě ty zvukový banky, které se u těch karet liší a ne vždy to dopadlo dobře :) Roland jakožto výrobce hudebních nástrojů (syntezátory apod.) holt využil svých zkušeností a možností a tak to zní mnohem více hudebně, čímž z toho vznikl ten vojenský marš. I Word of Xeen zní na Rolandu divně. Není to špatné, ale je to divné.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #98 kdy: Prosinec 16, 2018, 15:06:18 »

UU1 aj UU2 mali najlepšiu hudbu keď som používal upravené súbory pre AWE64. Bohužiaľ v DOSBoxe to nefunguje :(
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #99 kdy: Prosinec 19, 2018, 15:48:46 »

Tak jsem rozehrál UU2 za mága (15 minut jsem nahazoval statistiky) a bojím se technických problémů. Hned na začátku hry můj avatar "klouže" pomaličku dozadu. Otočím se o 180 stupňů a zase to samé, tedy jako bych drobně mačkal plynnule klávesu pro pohybu dozadu. Není to úplně zjevně, ale tohle mi tedy strašně vadí. Tobě to Elemire fungovalo bez tohoto automatického pohybu?
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #100 kdy: Prosinec 19, 2018, 15:54:16 »

Tak vyřešeno. Mám totiž připojený joystick a v configu Dosboxu je auto, tak jsem dal none a už se to konečně nepohybuje :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
« Odpověď #101 kdy: Prosinec 19, 2018, 18:06:47 »

Stane se :) Já měl jednou takhle připojeno také více pohybových zařízení a ono se to pak taky hádalo. Byla to jiná hra, ale pamatuju si, že mi pořád sjížděl kurzor a blbě se díky tomu zaměřovalo. Jinak v UU2 si teď z patra nevybavuji žádné obtíže, hra je docela stabilní a ovládání je hezky plynulé - je tam jen jedna pasáž, kde to moc dobré není, ale to poznáš sám. Jde o výškovou členitost terénu, s tím měla trochu problém i jednička, kdy skákání nebylo úplně ideální, postavička občas zakopávala o zlomy v podlaze apod.
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: 1 ... 5 6 [7]