Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 00:09:57
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Povýšení Hraničáře na Strážce  (Přečteno 4143 krát)

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Povýšení Hraničáře na Strážce
« kdy: Prosinec 12, 2017, 13:11:41 »

Ahoj, tak jsem znovu rozehrál MMX a narazil jsem na další bug. Mám v partě Hraničáře, jehož povyšovací úkol spočívá v tom, že zabiju otrokáře na Agynském poloostorově a osvobodím zajatá zvířata. Otrokáře jsem porazil a psa Spikea jsem osvobodil, ale úkol se mi neodškrtl jako splněný a jeho zadavatel Monshan mi ho taky odmítá uznat. Když jsem porazil otrokáře, tak jsem psa hned nebral, protože jsem měl jako NPC Edvina a soumara, takže na něj nebylo místo, ale to by snad vadit nemělo. Teď jako NPC ve družině psa mám, ale quest mám stále neaktualizovaný, viz. screenshot. Mohl byste mi někdo poradit, jak to změnit v datovém soouboru hry? Protože sám si na takový zásah netroufnu.

Jako další věc mě napadá, že jsem pořád ve 2. aktu a ty povyšovací úkoly jdou třeba splnit až ve třetím, nevím.

https://www.imgup.cz/image/LZcr
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Povýšení Hraničáře na Strážce
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 13, 2017, 07:50:15 »

Ahoj, matně si pamatuju, že tam byl dvojí problém. Jednak musíš právě vzít Spika hned, tedy jít tam s volným slotem pro NPC a pak těch banditů je tuším čtyři až pět a musíš je zabít všechny (jeden občas mizel). Já tenhle úkol nikdy neplnil, takže osobní zkušenost s tím nemám.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Povýšení Hraničáře na Strážce
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 13, 2017, 19:18:23 »

Ahoj Elemire, díky za odpověď. Nicméně už jsem hledal na zahraničních fórech a máš pravdu, že tenhle quest byl (je) zabugovaný ve dvou částech. Ta první, že máš sejmout čtyři bandity a objeví se třeba jen tři. To se mi nestalo. Byli tam čtyři, sundal jsem čtyři a tato část questu se mi odškrtla jako splněná. Ta druhá spočívá v tom, že jsem měl Spika zřejmě nabrat při prvním rozhovoru, což jsem neudělal. Pak jsem se pro něj sice vrátil, ale po jeho nabrání do party se mi měla objevit nějaká hláška ve smyslu, že zvířata byla z klece vysvobozena, což se mi nestalo. Ale tímto měl quest končit a splnit se, není už pak třeba se vracet za zadavatelem.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Povýšení Hraničáře na Strážce
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 13, 2017, 19:30:14 »

Asi rovnou doplním dodatek k povyšovacím úkolům. Jinak si se tedy vrátil ke staršímu save, nebo máš hraničáře stále nepovýšeného? Kdyžtak bych koukl na ten save, třeba by se s tím dalo něco vymyslet. Nejsem si totiž moc jistý, jestli stačí jen předefinovat povolání, nebo se musí ještě ručně aktivovat speciální schopnosti apod., to bych musel nejprve otestovat.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Povýšení Hraničáře na Strážce
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 14, 2017, 22:19:44 »

Ahoj Elemire, mně se to nakonec díky tomu zahraničnímu fóru podařilo vyřešit. Musel jsem Spika propustit, potom znovu dojít k jeho kleci, znovu ho nabrat, poté znovu kliknout na jeho prázdnou klec, která ale nebyla nijak interaktivní, takže mě to asi zmátlo, a objevila se hláška, jestli chci pustit všechny zvířata ven. Pak teda naběhla hláška, že zvířata utekla, ale že tam zbylo jedno vlčí štěně, které nechtělo utéct a motalo se kolem družiny a znovu otázka, jestli chci Spika nabrat. Pak se celý quest splnil. Už jsem ale v aktu 3, tak nevím, jestli to nebylo zamklé tím aktem..
IP zaznamenána

Exci

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re:Povýšení Hraničáře na Strážce
« Odpověď #5 kdy: Říjen 20, 2019, 21:18:27 »

Stači iba Spika nabrať a potom ešte raz kliknuť na klietku.... ako hovoríš neobjavý sa žiadna hlaška  a až po kliknutí sa opýta či chcete oslobodiť zvierata
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Povýšení Hraničáře na Strážce
« Odpověď #6 kdy: Říjen 21, 2019, 00:11:13 »

Já už vím.:-)
IP zaznamenána