Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 11:26:39
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 15 16 [17] 18 19

Autor Téma: Prosba začátečníka k MaM VI  (Přečteno 25590 krát)

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #240 kdy: Listopad 01, 2018, 16:57:49 »

Schopnost s blasterem zvedá jen šanci na zásah, ne? Nevim o tom že by blastery míjely, i když je fakt, že je používám jen velmi omezeně. Pro mě je to narušení hry. Krom toho mi zas tak silný nepřijdou. Možná proti paladinům s mečema.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #241 kdy: Listopad 01, 2018, 17:34:39 »

Krom toho mi zas tak silný nepřijdou. Možná proti paladinům s mečema.

Pokaľ nasadíš blastre (zhodíš s postáv všetky iné zbrane aj luky) a zakúzliš zrýchlenie, efektívne zlikviduješ všetko živé čo sa ti pripletie do cesty. Je to ako minigun proti pechote :) Áno zvyšovaním schopnosti blastra dosiahneš lepší damage a zosilniť sa to ešte dá použitím blasterových pušiek. Inak aj ja sa snažím tieto zbrane nepoužívať a to ani v MM7.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #242 kdy: Listopad 01, 2018, 17:48:31 »

Plynule procházim všechny nepřátele, nemám potíže. Jinak vim jak vypadaj blastery. Je to stejnej princip jako využívám v sedmičce/osmičce u luků. Ranged zbraně nemaj minimální dobu vzpamatování. Pravda, u luků to chce velmi vysokej skill, na druhu stranu když to děláš s výbušnym lukem nebo se zbraní co vysává životy... nemluvě o tom že luky dávaj o hodně větší damage. Je velmi uvolňující lítat s výbušnym lukem po lokaci a masakrovat :-D.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #243 kdy: Listopad 01, 2018, 21:17:35 »

A v MM6 máš ešte tú výhodu že výbušný luk ťa nezraní :) Len zohnať ho je problém.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #244 kdy: Listopad 02, 2018, 06:48:58 »

Percival, pokud mluvíte zrovna o něm, jsem za ta léta v tom množství rozehrávek našel pouze jednou, bylo to v Rajském údolí a vypadl z nějakého tiána u skály východně od vesnice.
IP zaznamenána
This is the end ...

Lord Owl

  • Host
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #245 kdy: Listopad 02, 2018, 09:36:15 »

Co se týče blasterů obecně, tak ano chápu že při boostu a zrychlení v akci nadělají nepřátelům problém.
Já osobně jsem asi velká lama nebo moc pohodlný, protože obecně zapínám tahový mód a tam mi ty blastery připadají úplně na dvě věci (čili ne-dost-účinné).
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #246 kdy: Listopad 02, 2018, 09:54:52 »

Musím přiznat, že jsem vůbec netušil, kolik lidí využívá tahový mód a nemyslím tím jen ono pověstné podvádění při létání :) Osobně jsem tahový mód dříve využíval jen u souboje s tužšími typy potvor, kdy se nejednalo ani o přesilu, ale třeba u souboje se stoupenci Baa si tahový mód dokáži jen stěží představit. Mě vždycky přišlo, že tahové souboje jsou v MM6 a výše pouhý doplněk, který má význam právě u souboje s monstry typu boss apod., když na ně jdete příliš brzy. Tahový souboj je dost férový, což může být právě i jeho nevýhoda ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #247 kdy: Listopad 02, 2018, 17:54:39 »

Percival, pokud mluvíte zrovna o něm, jsem za ta léta v tom množství rozehrávek našel pouze jednou, bylo to v Rajském údolí a vypadl z nějakého tiána u skály východně od vesnice.

Percival je dobrý, ale my sme skôr mysleli tento. Ale na 100% ho nájdeš len v MM6 mode The Chaos Conspiracy v dungeone Útočište Wrenford ;)
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #248 kdy: Listopad 02, 2018, 21:17:16 »

Tak já většinou hraju v tahovém módu, i když spíš v MM7 a MM8, kdy je možné se po tahu posunovat. Má to výhodu, pokud střílím a metám kouzla, tak nepřátelé cestou ke mně nekličkují. Využívat tahový mód při boji zblízka se asi moc nevyplatí.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #249 kdy: Listopad 02, 2018, 21:21:08 »

Já buď jedu z blízka, nebo pomalu ustupuju a držim se ve vzdálenosti na kterou jdou přímo.
IP zaznamenána

Zina

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #250 kdy: Listopad 05, 2018, 11:44:26 »

Elemir: Mně zase hrozně dlouho nenapadlo, že ostatní používají boj v reálným čase, já jsem ho vždycky používala jen proti hodně slabým protivníkům, kdy už jsem nad nima lítala a kosila je ve velkým. Až když jsem pak na nějaké prezentaci viděla recenzenty, jak tam všichni lítají v tom netahovým režimu, tak mi došlo, že to hraju o dost jinak (a rozhodně o dost pomalejc) než ostatní :-).

Jinak děkuju všem za rady, jak družinu vést dál. Že přijdou na řadu blastery, je mi jasný, ale snažím se na to moc nemyslet. I když chápu, že to míchání sci-fi do týhle série tak nějak patří, tak bych se bez toho (hlavně v tý podobě, že většinu hry pilujete klasický zbraně a pak dostanete laserový flinty) klidně obešla.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #251 kdy: Listopad 05, 2018, 13:22:56 »

Blastry hlavně udělají z jinak nepoužitelných postav postavy užitečné. Třeba právě rytíři, paladini. Hlavně tedy při boji s obludami, které zabíjí jednou ranou a střílet na ně lukama nemá smysl. Při hře za čistě bojovou partu je to víceméně jediný způsob, jak některé obludy zabít v určitých oblastech. Třeba se 4 rytíři projít doupě vlkodlaků by zřejmě bylo asi bez blastrů nemožné. Já musel při hře s tím jedním rytířem počkat právě na blastry, abych tento dungeon mohl projít, ale pak to tedy tam lítalo docela dobře, no.

Mě osobně jsou obecně blastry jakožto takové docela ukradené, protože většinou jsem hrál za partu magickou a ti měl mocnější kouzla, než blastry. Nebo mi to tak alespoň vždy přišlo.

Spíše mi to vadí z hlediska příběhu, kde ten výskyt moderní technologie, mimozemšťanů a podobně byla pro mě vždycky taková facka a od té chvíle mě ta hra již tak nedržela. Mnohdy jsem ani dál už nepokračoval. Nakonec jsem se s tím ale smířil.

Já tahový mód nějak trvaleji a dlouhodoběji používal jen na zastavení hry, když jsem si potřeboval odskočit. Jinak mě v něm bojovat nikdy ani nenapadlo. Spíše se mi občas spustil omylem.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #252 kdy: Listopad 06, 2018, 13:31:18 »

Tak mě tak napadá, v tom tahovém módu jdou vůbec použít magické hůlky ??  Já je osobě nevyužívám a všechny je prodávám.
Vyzkouším jak bude chvilka, mám rozjetu MM6.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #253 kdy: Listopad 06, 2018, 18:07:54 »

Tak mě tak napadá, v tom tahovém módu jdou vůbec použít magické hůlky ??  Já je osobě nevyužívám a všechny je prodávám.
Vyzkouším jak bude chvilka, mám rozjetu MM6.

Já v tom problém nevidím. Magické palice sa umiestňujú miesto zbraní.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #254 kdy: Listopad 13, 2018, 10:58:49 »

Jak to tak znovu procházím i se zdejšími radami, tak zjišťuju, že se mi ta MM6 opravdu moc nelíbí co do technických chyb a nedodělávek oproti dalším dílům. Samozřejmě univerzum, krajinka a hudba OK. Ale takové věci jako mix lektvarů, nebo třeba ten loot (např. z werewolfů padají lepší věci než z werewolf kingů, tristní nabídka hokynářů - nejhorší asi hole, palcáty a pláště), to je prostě oproti MM7 a 8 o dost pozadu. V podstatě by se dalo říct, že MM7 a 8 jsou technologické upgrady MM6 a když se to prochází znovu, tak to trošku bolí, no...
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 15 16 [17] 18 19