Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Duben 16, 2024, 11:49:19
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19

Autor Téma: Prosba začátečníka k MaM VI  (Přečteno 25648 krát)

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #225 kdy: Říjen 19, 2018, 13:05:42 »

Tak dají se použít třeba rukavice s +20 k odstraňování pastí (které lze tuším získat výrobou z rudy). Pak stačí i jen odstraňování pastí umět na normál a postava otevře skoro všechno.

Vyrobiť sa dajú, ale na to potrebuješ extra kvalitnú rudu, ktorú získaš až po výhre v Arcomage, alebo s pokladu Obeliskov, alebo ju môžeš nájsť v Eofole ;) Okrem toho aby ti padli tie rukavice je potrebný opakovaný load/save čo zásadne nerobím. Nepoužívam ani studňu prianí ani nelootujem drakov.

Studnu přání??

V Eofole pred domom VM majstrovstva zbraní je studňa čo dáva postavám peniaze, skillpoints alebo aj smrť a zahubenie. Existuje tu finta kde si pre každú postavu môžeš nahrabať ľubovolné množstvo skill pointov.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #226 kdy: Říjen 19, 2018, 13:17:45 »

to Tono: No tak to jsi asi "spiidranr" a nebo se dobrovolně okrádáš o slast z lootování.

Netvrdím že som to nikdy nerobil :) Dokonca som párkrát zapichol a vylootoval hneď toho prvého draka v jaskyni na Emeralde. Ale príde mi to dnes voči tej hre nefér a keď hneď na začiatku si nalootuješ full výbavu tak ďalší postup v hre stratí na význame - nuda.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #227 kdy: Říjen 19, 2018, 14:14:57 »

A myslím, že my nebudeme jiní, ostatně tím, jak se tu nadšeně zabýváme 20 let starou hrou, ukazujeme, že po týhle cestě už jdeme :-D.

Jo jo, banda důchodců si tu hraje jak za mlada :)
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #228 kdy: Říjen 19, 2018, 14:57:09 »

Vyrobiť sa dajú, ale na to potrebuješ extra kvalitnú rudu, ktorú získaš až po výhre v Arcomage, alebo s pokladu Obeliskov, alebo ju môžeš nájsť v Eofole ;) Okrem toho aby ti padli tie rukavice je potrebný opakovaný load/save čo zásadne nerobím. Nepoužívam ani studňu prianí ani nelootujem drakov.
vyrobit se dají i z těch horších rud, navíc tydle bonusy se tuším u předmětů sčítají, tedy si můžeš opatřit jich víc slabších a jen na málo truhel potřebuješ takovou hodnotu. Většina tak vysoké požadavky nemá.
--------

Co se týče létání a mjáku, myslím, že bug je, že může hráč zastavit hru do tahového režimu a přitom se pohybovat vertikálně. a úhýbat střelám nepřátel. Používání tohohle tedy je určitě úmyslné zneužívání chyby hry a člověk by to dělat neměl. Používat létání normálně (bez tahového režimu) během boje a využívat například toho, že se hrdinové pohybují rychleji a uhýbat tak v reálném čase střelám, nebo se stát defakto nezranitelný pro obludy na blízko, bug není, to je jen chytré využití toho kouzla a to kouzlo je proto užitečné. Jinak by nemělo význam se jej učit.

Podobně třeba u majáku, přenést se z dungeonu pryč je jeho účel (proto ve hře je, aby se z něj hráč mohl přenést). Ostatně to může hráč udělat i pěšky, prostě se otočit na patě, obludám před nosem a jít pěšky ven a do chrámu a pak se vrátit, jen mu to bude trvat dvě hodiny reálného času. Co si třeba spíše myslím, že v 6 se jej hráč může naučit víceméně hned na začátku a nemusí splnit žádné podmínky. Tedy nemusí být velmistrem magie vody. Díky tomu je to v 6 díle ultimátní kouzlo, kvůli kterému se vyplatí učit magii vody co nejdřív. Naopak v 7 díle je to kouzlo k ničemu, protože v době, kdy se jej hráč naučí, už jej nepotřebuje.

Co je v 6zce bug je fungování městské brány a to, že hráčnemusí nejprve fyzicky dojít do daného města k tamní fontáně nějakým jiiným způsobem (třeba pěšky), aby si tu bránu odemčel. Tedy lze hned na startu najmout NPC postavu s bránou a přenést se kamkoliv a tím si hru velmi usnadnit.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #229 kdy: Říjen 19, 2018, 15:03:08 »

Lítání používám k vybírání truhel. Titány nezabíjim. Uhejbat jim lítánim je možná "bug", ale monstrum co náhodně zabíjí postavy na jednu ránu je každopádně debilita. Fakt je že já je taky zabíjim na jednu ránu a ne náhodně, ale stejně se jima prostě nezabejvám. Hra je velká, potvor je dost. Draky taky nechávám bejt, jsou moc hezký a je depresivní je zabíjet.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #230 kdy: Říjen 19, 2018, 17:16:53 »

já zabíjím všechno, co se hýbe.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #231 kdy: Říjen 19, 2018, 20:10:26 »

No tak je fakt že některé potvory mi nestojí za zabíjení z ryze praktických (čti humanitních) důvodů:
MM6: mág/follower of baa - je to suchar a není rychlý
MM7: gog - kdo se za těma úchylama bude honit až za okraj mapy (a nepadá z nich loot)
MM8: gog -                                                --  "  --
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #232 kdy: Říjen 19, 2018, 22:06:53 »

Lítání používám k vybírání truhel. Titány nezabíjim. Uhejbat jim lítánim je možná "bug", ale monstrum co náhodně zabíjí postavy na jednu ránu je každopádně debilita. Fakt je že já je taky zabíjim na jednu ránu a ne náhodně, ale stejně se jima prostě nezabejvám. Hra je velká, potvor je dost. Draky taky nechávám bejt, jsou moc hezký a je depresivní je zabíjet.

Není, depresivní je zabíjet celý města armagedonem kvůli snížení reputace. Navíc z draků padají artefakty.:-)

Jinak samozřejmě taky čistím mapy úplně celý.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #233 kdy: Říjen 19, 2018, 22:08:50 »

Milhaus: Myslel jsem samozřejmě létající bug v tahovém módu, kdy se dá na nepřátele střílet / kouzlit a uhýbat před jejich projektily.

Tono: Díky za tip s tou studnou přání, to jsem nevěděl.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #234 kdy: Říjen 20, 2018, 12:45:26 »

A myslím, že my nebudeme jiní, ostatně tím, jak se tu nadšeně zabýváme 20 let starou hrou, ukazujeme, že po týhle cestě už jdeme :-D.

Jo jo, banda důchodců si tu hraje jak za mlada :)

:D Posledné z nových hier čo by som si chcel ešte niekedy zahrať sú Zaklínač 3 a Legend of Grimrock 2. Ostatné čo prišli po nich mi nestoja ani za to aby som ich znova sťahoval. Teraz som dohral Assassin's creed: odyssey, ale že by som ho chcel ešte niekedy rozohrať to asi nie.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #235 kdy: Říjen 20, 2018, 15:15:30 »

Tak to jsi teda rychlík.:-) Já mám v Odyssey prošmejděnou jen Kefalonii, i když je rpavda, že mám nahraný jenom tři hodiny. Jednak není čas a jednak to můj počítač úplně nedává, tak se do toho úplně nehrnu. Nový hry sleduju, ale spíš takové ty návraty ke hrám, co byly dřív. Pillars of Eternity, Divinity: Original Sin, Wasteland 2. Jinak Legend of Grimrock je super hra. Nevěřil bych, že po dohrání jedničky budu moct říct, že dvojka bude snad ještě lepší.:-)
IP zaznamenána

Zina

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #236 kdy: Říjen 31, 2018, 12:30:49 »

Ahoj, trochu jsem se posunula a mám už přístup k Orákulu a zadaný úkoly na krystaly, tak si opět jdu pro radu :-). Momentálně mám kolem 15 bodů ve světle, temnotě, vodě a o fous míň ve vzduchu a v těle, ale všechno momentálně zabíjím ručně, s dnem bohů a hodinou moci to jde dolů rychle a nemá cenu se zdržovat kouzlením. To se ale předpokládám změní a nechci posilovat něco, co se nebude úplně hodit. Má třeba cenu nějak víc zvyšovat zbroje? Nebo cpát do zbraní - myslím do kopí u paladina a lučištníka a do dýky u mága? Nebo to mám nechat někde u těch požadavků na mistry a dávat body primárně do magií a pokud jo, tak do kterých - předpokládám černou, světlou, vodu, případně ještě něco? A kam až má případně smysl to zvyšovat, aby to už jen nežralo milión bodů a neznamenalo to jen malý rozdíl?
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #237 kdy: Říjen 31, 2018, 16:11:33 »

Zbroje podle mě nemaj žádnej význam, pokud už máš mistra. Jedna bílá magie se hodí, jinak hlavně tu černou, oheň bude teď ke konci míň efektivní. Vodu bych nedávala nad 12, tam člověk moc nezaútočí a na zbytek kouzel to stačí, očarovávání je hodně nejistá zábava a vyžaduje opravdu HODNĚ na to, aby byl dobrej ench, takže tomu nevěnovat pozornost. Vzduchem se celkem zaútočit dá, pokud ti vyhovuje, klidně tam jde něco vrazit, ale je fakt že hodina moci + zbraně řešej hodně. Osobně do toho prostřeluju tu černou, protože střepina je ideál z blízka, fyzický zranění, prostě to doplňuje ten melee útok.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #238 kdy: Listopad 01, 2018, 09:46:34 »

Do zbraní, u kterých body nezvyšují přímo způspbené škody (tj dýky, meče a podobně), též nemá smysl dávat víc, jak je požadavek na mistra.

Osobně bych dával body do magie vzduchu. Tamní imploze dovnitř a pád hvězd ven jsou dobrá kouzla na hodně oblud. Ale hodí se i ohnivá na obludy odolné vůči vzduchu. Ale brzy budeš mít blastry a pak asi všechno postřílíš jimi (do těch též dáš body na mistra).
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #239 kdy: Listopad 01, 2018, 13:10:20 »

Blastre sú ešte ďaleko. Predtým ju čaká nájsť 4 mem kryštále v lokáciach ako sú hrad Almos alebo Drakmoor :) A v neposlednom rade netreba zabúdať ani na hrobku VARN.

Tak ma napadlo, naozaj skratka VARN znamená Vehicular Astropod Research Nacelle ? :)
« Poslední změna: Listopad 01, 2018, 13:21:56 od tono »
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19