Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Duben 18, 2024, 02:25:31
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19

Autor Téma: Prosba začátečníka k MaM VI  (Přečteno 25656 krát)

Zina

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #150 kdy: Říjen 16, 2018, 14:25:26 »

Děkuju všem, kdo se nad tím kvůli mně zamysleli! V chrámech Baa se neléčím, jejich stoupenci mi nejsou sympatický a nechci je podporovat ;-), ale mám NPC s bránou a vracím se do Sorpigalu, kde se dá v kašnách doplnit mana i životy, je tam i dočasný bonus na sílu a obchodníci dávají nejlepší ceny. Maják taky mám a používám, akorát zatím moc nevydrží a knížka stála samozřejmě raketu.
Podívám se víc teda na ty povyšovací úkoly, pročistím ty první venkovní oblasti, to jsem trochu odflákla, zkusím si zarobit něco na odměnách od radnic a budu doufat, že se z mojí party stane něco pořádnýho (včera jsem se vydala pro posvátný kalich a byl to teda děs a utrpení - nejdřív ten uvítací výbor a pak minotaur.)
IP zaznamenána

Zina

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #151 kdy: Říjen 16, 2018, 14:27:29 »

Ještě mě tedy napadlo, jestli nemůže trochu být problém i v tom, že to hraju primárně v tahovým režimu? Někde jsme tu zahlídla, že od 6 se počítá spíš s netahovýma soubojema, ale v tahovým jsem xkrát odehrála 7 i 8 a už se to asi jinak učit nebudu.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #152 kdy: Říjen 16, 2018, 14:33:41 »

Myslím, že je to snadnější v netahovém, kde střílíš/kouzlíš a současně ustupuješ vzad před dotírajícími obludami. V tahovém režimu se sice taky můžeš pohybovat, ale je to takové poněkud krkolomné.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #153 kdy: Říjen 16, 2018, 18:18:05 »

Jen bych dodal k léčení, že je lepší se neléčit v chrámu BAA, protože tím klesá reputace.

Keď sa liečiš reputácia neklesá. Ak tam však necháš nejaký finančný príspevok, reputácia môže klesnúť zo 640 slávnej až na 0 priemernú. A v niektorých(možno že všetkých?) chrámoch Baa neliečia napríklad smrť postavy.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #154 kdy: Říjen 16, 2018, 18:21:58 »

V tahovém režimu se sice taky můžeš pohybovat, ale je to takové poněkud krkolomné.

V ťahovom režime sa môžeš pohybovať až od MM7 ;)
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #155 kdy: Říjen 16, 2018, 18:45:31 »

Já myslím, že to šlo na konci kola i v šestém díle, ale bylo snadné to přehlédnout. Ale jistý si tedy úplně nejsem, protože jsem to nikdy nepoužíval.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #156 kdy: Říjen 16, 2018, 18:50:27 »

Ne, v šestce se nehneš ani o milimetr.

Chrámy Baa prostě ve svých zákaznících podporují prevenci a včasné vyhledání kněžkého ošetření :-D.

Jinak, co se týče reputace, její vliv na hru neni nijak dramatickej. Je vhodný si jednou pohlídat svatou, aby měl člověk mistra bílý magie, a je ještě vhodnější nechodit do hradů s ďábelskou (notorious) reputací, aby člověk nezkejsnul ve vězení, ale na co má reputace vliv krom tohohle?

Svatou reputaci jde získat (pokud člověk začíná na slušný 200) splněnim questu na odhalení zrádce v radě, lze jí pojistit bardem (zvyšuje reputaci) a jak je mistr bílý, už jí neřešim.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #157 kdy: Říjen 16, 2018, 19:03:15 »

Reputaci ještě snižuje třeba obyčejný čekání, spaní v hospodách, odevzdávání lidskejch kostí za peníze, quest na zvyšování cen pro radu, žebrání a vyhrožování, osvobození Archibalda, aktivování hlav baa v chrámu, vykrádání hrobů v Darkmooru...
IP zaznamenána

Zina

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #158 kdy: Říjen 16, 2018, 19:37:00 »

Jen bych dodal k léčení, že je lepší se neléčit v chrámu BAA, protože tím klesá reputace.

Keď sa liečiš reputácia neklesá. Ak tam však necháš nejaký finančný príspevok, reputácia môže klesnúť zo 640 slávnej až na 0 priemernú. A v niektorých(možno že všetkých?) chrámoch Baa neliečia napríklad smrť postavy.

Právě jak tady píšou už předřečníci, tak v šestce se v tahu pohybovat nejde, proto mi to asi tolik nejde :-).
K penězům mě ještě napadlo očarovávat nemagický předměty, to dost navýší výkupní cenu, případně procne něco zajímavýho přímo pro postavy.
A chtěla bych se ještě zeptat, jestli má smysl kolem 18. levelu tahat magii těla na mistra? Mně ten heal od klerika přijde pořád hrozně neúčinnej, tak bych s tím ráda něco udělala, ale zase je mi těch bodů nutných na dvanáctku docela líto.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #159 kdy: Říjen 16, 2018, 20:12:33 »

Očarovať predmety je dobrý nápad, ale na začiatku sa takmer každý očarovaný predmet hodí družine a horšie(nekvalitnejšie) predmety sa zase očarovať nedajú vôbec. A taktiež všetky zbrane sa dajú očarovať až na majstrovskej úrovni.

Čo sa týka mágie tela dal by som zatiaľ body napríklad do bielej mágie. V MM6 nemáš blokované žiadne kúzla podľa úrovne dovednosti. Ale majstrovská úroveň je "životne" dôležitá napríklad pri mágii vody.
« Poslední změna: Říjen 16, 2018, 20:22:46 od tono »
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #160 kdy: Říjen 16, 2018, 20:27:13 »

U kněze stačí magii ducha dotáhnout na experta, protože jakmile získáš druhé povýšení kněze, můžeš se stát v magii ducha mistrem a nemusíš v ní mít potřebný počet bodů. Magie mysli je řekněme ne zas tak užitečná (tedy ta vůbec nespěchá). V magii těla je splašená pěst, což je relativně užitečné kouzlo, nicméně nefuguje na všechno. Asi nejužitečnější je u kněze černá magie, ale ta je docela drahá (jak v penězích, tak i v maně). Každopádně může udělat i z kněze docela účiného kouzelníka. Na experta bych ale asi zvedl všechny jeho magie.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #161 kdy: Říjen 16, 2018, 20:28:22 »

Ono to základní kouzlo magie těla je spíš takovej jako vtípek, no. Chce to mocnou léčbu, ta má význam. Samozřejmě ne když je zraněná jedna postava. Já osobně používám jen tělo a černou/bílou, ty další dvě magie ignoruju, jen mám sdílenej život, abych si rozhodila životy rovnoměrně po postavách... což u tebe nebude fungovat, akorát by ti to přizabilo paladina.

Obecně je výhodnější se léčit v chrámu a portovat se nazpět, v krizi se jde v dungu i vyspat, když je část vyklizená. Stejně člověk musí doplňovat manu. Mě jde mana většinou dolu rychleji než životy.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2240
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #162 kdy: Říjen 16, 2018, 20:33:29 »

Co se týče peněz. Nakupuj kouzla naráz a před nákupem najmi lidi s bonusem k obchodování. Klidně i ty co snižujou reputaci. Totéž můžeš udělat před většim tréningem. Jen naučíš postvy základního obchodníka a necháš najmutý jedince ať konaj.

Pak pomáhá oblítat obelisky, za to je hezká sumička, a vybrat truhličky v pouštních lokacích. Bez odpasťovače to jde buď telekinezí, nebo je na to taková technika, že člověk tomu výbuchu uletí nahoru, ale to chce trošku cviku.

Bacha na postavy k najmutí co berou hodně peněz (městská brána, lítání, to je 40% jen to fikne, nedej Bože mistrovskej léčitel). Tyhle lidi najímám na dobu silně omezenou.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #163 kdy: Říjen 16, 2018, 20:38:05 »

V magii ducha je tuším kouzlo "Léčivý dotek", které na normální léčí 3-7 zdraví, na experta 5-9, na mistra 7-11. Tedy je to podobně účinné, jako První pomoc v magii těla (Normální-5, Expert-7,Mistr-10). Kouzlo "Léčba zranění" v magii těla bere konečně v potaz i počet bodů, které v magii těla máš. Tedy základ je 5 + 2xpočet bodů v magii těla. S 14 body v magii těla tak vyléčí 33 životů :). (úroveň mistrovství v magii na to nemá vliv), ale tak furt je to lepší, jak drátem do oka. Mocná léčba léči 10 +2xpočet bodů v magii těla (tedy s 14 body 38 životů), ale léčí je všem. Taky je teda ale dražší v maně. Nejefektivnější je v poměru mana/množství životů ta Léčba zranění. Magie těla má ale i jiná užitečná kouzla.
IP zaznamenána

petstr

  • Host
Re:Prosba začátečníka k MaM VI
« Odpověď #164 kdy: Říjen 16, 2018, 21:19:33 »

Já nedostatek peněz v MM hrách moc neřeším. Jasně v začátku je jich málo a člověk se těžce rozhoduje do čeho bude nejvýhodnější investovat, ale to je přesně to co mě baví, v tom je ta krása. Cca od půlky hry už je peněz dost a to kouzlo začátku kdy člověk počítá každej zlaťák, a raduje se z každé nalezené hromádky zlata, se vytrácí.
Navíc já jen výjimečně nakupuju vybavení v obchodech (s výjimkou kouzel). Vždycky mě pak totiž naštve že jsem utrácel za něco, co najdu hned v následujícím dungu :-) To si to radši poctivě najdu, popř. vymlátím, mám z toho větší radost.
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19