Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 11:52:03
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: (Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss  (Přečteno 13982 krát)

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #45 kdy: Leden 01, 2018, 19:56:56 »

Keď som to dokázal ja s mojou angličtinou, tak pre Elemira to bude hračka. Ale aj tak by som chcel vidieť ako zbiera všetky kosti po celej hre a potom s nimi po jednom skúša otvoriť hlavnú bránu :D :D
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #46 kdy: Leden 01, 2018, 22:36:51 »

Ty kosti byly dobrej úlet :D Vzhledem k té situaci mi to ovšem přišlo jako dobrý nápad.

Jinak díky za důvěru, pohár jsem skutečně získal :) Flétna byla vskutku na pořadu dne, ale hodně jsem se musel probírat předchozími rozhovory a dávat si indicie pomalu dohromady. 4 a 5. patro jsem dokonce prolezl komplet tak, že jsem na flétnu hrál v každé místnosti a klidně bych v tom pokračoval dále patro po patru, ale pak jsem se přeci jen vrátil k tomu kadidlu a přišel na to, že existují ještě dvě další vize s odlišnými slabikami. Pozadí vykreslené za pohárem pak naznačovalo pořadí slabik ve slově.

Co se slovem už bylo tak nějak jasné. Kouzelnice Louvdon měla hezkou obecnou nápovědu, kdy mi prozradila, že Svatyně mohou fungovat i jako zdroj informací. Jedna mantra mě pak měla nasměrovat k mocnému předmětu, ale byla rozdělena na 3 části, které je potřeba spojit ... a tady mi to celé zapadlo. Svatyně mi na slovo insahn prozradila směr a výšku. Zkusil jsem to zrovna na 4. patře, takže podle nápovědy jsem měl jít nahoru. Na 3. patře mi to ukázalo SZ směr a nic o výšce, tak jsem šel ještě na 2. patro a tam mě to odkázalo níže :) Na 3. patře jsem chvilku bloudil kolem SZ šikmé stěny, ale pak mě napadlo, že zkusím ty místnosti v příslušné výseči od středu a začal jsem zrovna tou s beholderem.

Že patří pohár a flétna k sobě mi docvaklo pro změnu podle názvu poháru. U toho jsem si právě vybavil rozhovor s Eyesnackem, takže jsem tak nějak vytušil, že to patří k sobě. Ale musím říci, že mi to zabralo dost času, protože tohle je opravdu mravenčí práce a chybělo málo a pokračoval jsem v systematickém hraní na flétnu místnost po místnosti, protože primárně jsem si flétnu spojoval s nějakým významným místem, jako jsou náhrobky nebo haly. Časem bych to tedy rozlouskl i tak, ale asi by to trvalo, protože jsem měl namířeno nejprve na nižší patra ;)

Po nalezení poháru jsem se stavil ještě preventivně u Garamona, který mě ihned odkázal do Svatyně na 8. patře, takže jsem pochopil, že už mám všechny talismany a Ring of Humility je skutečně jedním z nich.

Horší je, že mě to vyčerpalo natolik, že nejsem schopný jít dále ... jako na potvoru jsem se zasekl u toho klíče od brány :D Pořád mám něco nepořešeného, tak doufám, že to souvisí s tím.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #47 kdy: Leden 02, 2018, 00:05:26 »

Jak to tak čtu, tak bych si nejraději hru taky zopáknul, dohrál jsem to kdysi hodně dávno, snad v roce 1995. Dodnes považuji Ultimu Underworld za nejlepší dungeon co se týče atmosféry a struktury úrovní. Není snad lepší jeskyně na PC než tohle :-) Ale přiznám se teda, že jsem tehdy nakukoval do návodu ve Score. Jinak bych asi nikdy nezískal ten kalich :-)
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #48 kdy: Leden 02, 2018, 01:13:22 »

"že jsem tehdy nakukoval do návodu ve Score."

Predpokladám že autorom článku bol Andrew :) S Andrejom Anastasovom sme si často písali, vtedy ešte cez poštu na BBSkách(!). Ja som mal už oba diely odohrané. Neskôr vravel že by to druhý krát hral trocha inak, hlavne druhý diel ktorý zverejnil ešte v časopise Excalibur.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #49 kdy: Leden 02, 2018, 01:27:23 »

"jako na potvoru jsem se zasekl u toho klíče od brány"

Ten kľuč je parádny, bohužiaľ zložený s viacero častí. Mimochodom niekde na stene môžeš nájsť aj nápis Tom ľúbi Judy...
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #50 kdy: Leden 02, 2018, 15:37:35 »

Klíč mi teda přijde tužší než ten kalich :D U toho kalichu jsem sice z počátku vycházel z různých kousků informací (zdánlivě nesouvisejících), ale postupně to do sebe začalo zapadat. Největší klikou bylo, že jsem se při prvním zákysu začal zabývat všemi možnostmi, které mi hra nabídla, protože kdybych nezkusil inhalovat kadidlo, tak jsem asi skončil. Naštěstí ty poznámky mám slušné, takže se mám k čemu vracet.

Část klíče už mám, ale přišel jsem na to teda dost šíleným způsobem. Určitě to má nějakou přirozenou alternativu, protože takhle to asi být nemělo ... znovu jsem se prohraboval svazky knih a svitky, když mě napadlo, že možná hledám další extra mantru, takže jsem to začal pročítat s ohledem na podivná slovní spojení apod. Do oka mi po nějaké době padl cizojazyčný svazek s názvem Folanae Fanlo, který jsem našel v knihovně akademie. Stál jsem zrovna ve skladu, takže jsem zašel hned do svatyně vedle a ta zabrala na slovo Fanlo. Získal jsem tím zcela nečekaně Key of Truth. Jenomže se jedná o neinteraktivní věc, takže jsem měl jen dvě možnosti - buďto je to jen část nebo to mám někomu předat. Nikdo se k němu nehlásil, takže jsem se opět dostal do slepé uličky :) Jedna z variant ještě byla, že ten klíč musím někam položit, ale to jsem poměrně rychle zavrhl.

Při dalším bloudění se mi podařilo pořešit úkol se zmizelým Ossikkou, zůstal mi tedy jen Illomo a hledání jeho přítele kouzelníka a bláznivá Judy. U Illoma jsem zjistil, že ten souvisí právě s Key of Truth, takže ho můžu klidně taky hodit za hlavu. Zbyla tedy už jen Judy a vize z orbu na 4. patře (nemohu zatím najít způsob, jak se do té místnosti dostat). U Judy vím, že hledá nějaký vzkaz od Toma, kterého potvory během boje strhly do lávy, ale nemohu nic najít. O tom nápisu v chodbě nad táborem lizardmanů vím, ale popravdě jsem si to už nespojil, Judy jsem našel až o dost později.

Myslel jsem si, že si pomohu lokační magií, ale ono to v UU funguje jinak, než bych čekal ... tedy spíš to nefunguje :D Začínám si myslet, že jsem někde něco neobjevil a teď se to se mnou táhne. Vize z orbu na 4. patře je jasná, někde je extra místnost se dvěma kouzelníky. Podle struktury pater půjde nejspíše o level 5. Oba kouzelníci jsou v modrém, stejně jako Judy a Anjorn. Je to tedy jediná cesta, kterou vidím, teď přijít na způsob, jak to funguje.

Dávám tomu ještě pár hodin a pak to asi vzdám. Čas sice stále počítám, ale dneska v podstatě nedělám nic jiného, než hledám klíč, takže pokud mě v noci nic nenapadne, tak to odpískám.

Každopádně jsem zase přišel na další zajímavost. Ve skladišti mágů na 6.patře je čtvercová prohlubeň s lávou. Když jsem do ní skočil, tak ve stěně směrem do chodby je meč přesnosti :) Už i takové detaily procházím :D Měl jsem i chuť rozsekat ducha Warrena, alias Warrena Spectora :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #51 kdy: Leden 02, 2018, 16:51:21 »

Hm, tak jsem musel nakouknout na úplně něco jiného a otloukl bych si hlavu o stůl ... se mnou se táhne úplně jiný zákys. Jak jsem byl ve vězení na 7. patře, tak mi tam zůstala trojice zamčených dveří + jedny dveře mimo vězení. Když jsem pak zkoušel různé klíče, které jsem na patře získal, tak jsem je asi zkoušel jen na těch dveřích venku, tudíž mi uniklo, že potřebný klíč k celám již mám. Najednou jsem našel trojici NPC, které tomu všemu dávají konečně smysl. Taková blbá chyba ... grrrr
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #52 kdy: Leden 02, 2018, 18:57:40 »

Bingo, takže už máš obrázok Toma. A nezabudni vyskúšať to špeciálne kúzlo, ktoré dostaneš od bludičky Vas Kal Corp :D
« Poslední změna: Leden 02, 2018, 19:23:56 od tono »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #53 kdy: Leden 02, 2018, 20:12:29 »

Bingo, takže už máš obrázok Toma. A nezabudni vyskúšať to špeciálne kúzlo, ktoré dostaneš od bludičky Vas Kal Corp :D

Mám :D Právě, teď už mi to všechno dává smysl. Přitom jsem byl naprosto přesvědčený, že jsem všechny ty klíče zkoušel, ale asi jsem to opravdu vynechal a tím konkrétním klíčem zkusil jenom ty jedny dveře. Dneska jsem u všech těch dveří několikrát byl, zkoušel jsem na ně kouzlit a znovu se je pokusil rozbít, ale ty klíče už mě nenapadly. Hlavně že jsem si tu čtveřici klíčů předtím uložil extra zvlášť.

Kouzlo ještě nemůžu, nemám Corp runu, tu jsem nechal v té truhle na L4 (já jsem pak loadnul).
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #54 kdy: Leden 02, 2018, 20:19:19 »

A už môžeš v L7 kúzliť, máš manu ?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #55 kdy: Leden 02, 2018, 21:41:24 »

A už môžeš v L7 kúzliť, máš manu ?

Můžu, many mám 24, což by mělo stačit i na level 8, k tomu mám Casting na 27. Ale já na to nakonec zapoměl úplně a šel jsem hned po klíči :) Mám tedy savy, takže zítra to pak testnu.

Jinak od "ukončení" zákysu s vězením mi trvalo už jen 1 hodinu, abych se dostal na konec hry. Jak jsem to měl všechno sesumírované, tak to šlo ve velmi rychlém sledu.

Vězení je opravdu klíčové, protože obsahuje komplet řešení s klíčem k bráně. Za ten zákys si sypu ještě jednou popel na hlavu. Tak moc jsem se snažil to dojet bez nápovědy, a dojedu přitom na tom úplně nejzákladnějším. Asi mi nebylo souzeno, možná jsem se až moc snažil a holt jsem tu pozornost nakonec nedokázal udržet. Jsem z toho trošku zklamaný, ale co se dá dělat.

Pokud jde o UU1 samotnou, souhlasím s Ringem, tohle je jednoznačně nejlepší kobkařina, co jsem zatím hrál. EOB je výborný, ale chybí mu přesně ten rozměr, co přinesla UU1 a jednoznačně ho o celou délku předběhla. Příběh se mi líbil a vůbec i celkové zpracování úkolů. Na to, že je to v podstatě taky openworld, tak je to perfektně logicky poskládané. A je to hlavně srozumitelně napsané. Bez ohledu na občasné nářečí jsem s tím neměl výrazný problém a třeba ve srovnání s Wizardry je to docela zřetelný rozdíl. Občas jsem samozřejmě tápal, ale po slovníku jsem přitom sahal docela poskrovnu, což je co říci :D Ty dialogy se dají docela dobře pochopit z kontextu. Osobně si za těmi 100% stále stojím ... a začínám se obávat, že mě nyní ty Ultimy asi neminou ;)

Herní čas mi vychází zhruba na 78 hodin, ale těch deset bych asi srazil za ten zákys, takže 68 hodin. Zítra ještě sesumíruju poslední záznam do deníku a uvidím, jestli budu dělat nějaký souhrn. Upřímně? Původně to měla být oddychovka a jak to dopadlo, můžete všichni vidět :D Možná to pak vezmu při jednom s dvojkou.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #56 kdy: Leden 02, 2018, 22:34:37 »

V UU2 už nie je až toľko dialógov, ale rozlohou bola v tom čase obrovská a hlavne rozmanitá. Pripomína mi to rozdiel medzi Legend of Grimrock 1 a 2. Čo ma na UU2 najviac bavilo je to, že často sa úlohy dajú riešiť dvoma alebo aj troma rozličnými spôsobmi. Už sa teším až ju rozbehneš. Doporučujem na to dočerpať starú dovolenku :D
BTW neuvažoval si urobiť lets play ? Určite by si bol prvý CZ,SK jutuber na túto sériu.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #57 kdy: Leden 03, 2018, 07:50:38 »

U nás se stará dovolená bohužel nepřevádí, takže já si na letošní dovolenou musím svoje teprve odchodit ;)

Let's Playe mě nijak neberou. Jednak bych byl omezený na klasický stolní PC kvůli výkonu, pak bych byl samozřejmě omezen časově a hlavně, když si vezmu, že i s prostřihy by z UU1 byl seriál na 50 hodin, tak si nedokážu představit, že by na to někdo koukal. To už má jednodušší si to sám zahrát :D Je tedy pravdou, že napodruhé bych to sjel mnohem rychleji.

Jinak Vas Kal Corp je docela slušný trest pro ty, co si nevedou pravidelné savy :D
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #58 kdy: Leden 03, 2018, 09:33:34 »

Citace
Jinak Vas Kal Corp je docela slušný trest pro ty, co si nevedou pravidelné savy

A myslíš prečo si kombináciu VKC tak dobre pamätám ? Posledný save pred zakúzlením som vtedy mal niekde pred vstupom do L7 :)
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:(Elemir) - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
« Odpověď #59 kdy: Leden 03, 2018, 10:16:12 »

Aby som nezabudol, UU1 vyšla aj na PSX ale len v Japonsku a bola verzia aj pre WindowsCE (PDA). Boli rôzne pokusy o remake, alebo pokračovanie série. Najnovší je projekt "Underworld Ascendant" ktorý sa dúfam už konečne tento rok objaví v predaji na Steame.
http://store.steampowered.com/app/692840/Underworld_Ascendant/
IP zaznamenána