Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 06:31:58
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: LoX - Lords of Xulima II  (Přečteno 5653 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
LoX - Lords of Xulima II
« kdy: Březen 24, 2017, 13:47:57 »

Na konci roku 2016 jsem dle původního vyjádření Numantian Games očekával nějaký spin-off k Lords of Xulima, ale namísto toho jsme se hned v lednu dočkaly oznámení Lords of Xulima II. Odůvodnění se asi nedočkáme, ale to už není ani podstatné. Podstatné je, že se na dvojce opravdu začalo pracovat.

Numantian Games začali klasicky sérií článků, ve kterých vysvětlují různé volby pro jednotlivé aspekty hry. Zatím si můžete pročíst následující dva články:

Linear or Open Worlds, Random Encounters, and the Sequel
The Sequel: More casual or more hardcore?

Jsem rád, že dvojka nijak nevybočí ze zaběhnutých kolejí, byť už teď víme, že příběhem nás zavede trošičku jinam a děj se nebude točit okolo průzkumníka Gaulena.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:LoX - Lords of Xulima II
« Odpověď #1 kdy: Červenec 05, 2017, 12:15:08 »

Na konci května vydali Numantian Games oznámení o vývoji nové hry s názvem They Are Billions. Jedná se zřejmě o onu avizvanou hru, která se měla objevit už ke konci minulého roku, ale v tichosti došlo k posunutí data jejího vydání. They Are Billions je RTS zasazená do steam punkového prostředí, ostatně doporučuji pro podrobnosti kliknout na odkazovaný článek. Pro mě se jedná o nezajímavý počin, ale za pozornost stojí zmínka na konci článku ohledně LoX II.

They Are Billions má být čistokrevný komerční titul, kterým si chce studio vydělat, aby se poté vývojáři mohli naplno a co nejlépe věnovat právě LoX II. Navíc hra přichází s novým enginem, který umožňuje mnohem více věcí a byla by prý škoda toho nevyužít :) Zatím to tedy vypadá tak, že vývoj LoX II se posouvá a zřejmě se obejde bez crowdfundingu ... tedy pokud They Are Billions uspějí ;)

Hůl bych nad tím přímo nelámal, co se balancování jednotek týče, to NG ukázali, že opravdu umí, ale pro mě je absolutně nezáživné to prostředí a zápletka. Taky nejsem zrovna kdovíjakým fandou RTS žánru.
IP zaznamenána
This is the end ...

Sango

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re:LoX - Lords of Xulima II
« Odpověď #2 kdy: Duben 25, 2022, 12:02:54 »

Ví se už něco nového o 2 dílu? Nebo už to vyšumělo?

LoX jsem dohrál 2x za sebou, poprvé to trochu trvalo, ale jak jsem to hrál na po druhé tak to byla rychlovka a hlavně jsem si to hodně užil. Krásná hra, bylo by škoda kdyby se na druhém dílu nepracovalo.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:LoX - Lords of Xulima II
« Odpověď #3 kdy: Duben 25, 2022, 12:20:12 »

Původně se na dvojce mělo začít pracovat hned po hře They are Billions, ale už u téhle hry se vyskytly finanční problémy a celkově i únava a zklamání z herní tvorby, takže LoX II spíš v tichosti umřeli.
IP zaznamenána
This is the end ...