Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Říjen 16, 2018, 19:12:52
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Odpověď

Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 37 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Napište prosím do políčka součet čísel devět a šest:
Co nepatří do seznamu zvířat: "kostka, kůň, ovce, ryba":

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Elemir
« kdy: Říjen 11, 2018, 11:23:47  »

Ono to svým způsobem bude možná ještě rychlejší. Co jsem zahlídl na RPGCodexu, tak Microsoft má zřejmě v plánu sloučit dvě studia (dva týmy) v jeden, takže Obsidian může zaniknout už při vstupu do akvizice. Zatím jsou to tedy jen různé spekulace, nejprve se musí ta akvizice vůbec potvrdit.
Poslal: Milhaus
« kdy: Říjen 11, 2018, 10:59:30  »

Každopádně je to jejich konec. Tak do dvou let je MS zničí.
Poslal: Elemir
« kdy: Říjen 11, 2018, 03:50:28  »

Microsoft zcela určitě není žádný svatoušek, ale rušení projektů a možný bankrot by mohl Obsidian postihnout i pod křídly jiných vydavatelských společností, stejně tak můžou pohořet v další crowdfundingové kampani. V Obsidianu musela proběhnout širší diskuse a očividně s tím nemají problém i přes všechno to, co se mezi nimi a Microsoftem událo. Těch důvodů pro akvizici bude podle mě více. Nicméně konec Pillars of Eternity nebo Tyranny to bezpochyby je. Osobně si myslím, že u inXile je také jen otázkou času, než se odhodlají k podobnému kroku.
Poslal: Milhaus
« kdy: Říjen 11, 2018, 00:32:24  »

Vždyť Microsoft je málem zničil, právě tím Dungeon Siege a exluzivními hrami pro XBOX, kvůli němu přešli ke crowdfundingu. A tam, kde vstoupí MS, tráva sto let neroste. Cokoliv, co koupil a bylo původně použitelné, pak bylo již k ničemu, po jeho "úpravách".

Na akvizici přistoupili jednoduše kvůli prachům pro jejich původní majitele, to s autorskou tvorbou nemá nic společného. Ale uričtě to znamená konec izometrických her, jako byly ony pillars a Tyranny, protože ty jsou na konzolích nehratelné. Exsluzivita nejspíše bude i pro windows10.
Poslal: Elemir
« kdy: Říjen 10, 2018, 21:26:44  »

Microsoft se asi chystá na další pokus s proražením XBoxu a potřebuje k tomu exkluzivity. Překvapilo mě totiž, kolik studií už tento rok nakoupil. Obsidianu to v dobrém i přeju, podle mě to přežívání na crowdfundingu není nic zdravého. Ostatně proto asi na tu akvizici také kývli. Mohli by teoreticky pokračovat v sérii Dungeon Siege, která je tuším právě ve vlastnictví Microsoftu.
Poslal: Milhaus
« kdy: Říjen 10, 2018, 20:47:52  »

Microsoft chce více vlastních her. Údajně kupuje studio stojící za nejlepšími RPG současnosti

Tak tohle je hodně špatná zpráva. R. I. P. Obsidian. Bylo to dobré studio, mající za sebou pár opravdu hodně dobrých her.
Poslal: Elemir
« kdy: Září 30, 2018, 22:05:46  »

Koukám na YT a vypadlo na mě toto https://youtu.be/BoD0KNEdXnY ... konkrétně doporučuji čas https://youtu.be/BoD0KNEdXnY?t=1888 ... taky mě už něco podobného napadlo sestavit :D
Poslal: Elemir
« kdy: Září 26, 2018, 14:37:12  »

A venku je už i Pathfinder: Kingmaker. Vzal jsem to hned přes recenze na Steamu a bez váhání se začetl do těch negativních. Normálně bych očekával cokoliv, hejtem počínaje, ale ty herní doby jsou přiměřené a překvapila mě míra odpovídající argumentace. Docela živě jsem si dokázal představit, jak to v té hře vypadá a dobře jsem se pobavil nad tím, jak jsou současné týmy vývojářů nepoučitelní :D Stejně tak mě ale překvapuje, že se nepoučili ani backeři a pořád tak nějak doufají, že vývojáři ty své sliby splní a naplní se i míra autentičnosti (Kingmaker stojí na papírové předloze stejnojmenné deskové hry).

Osobně mě na té kampani něco nesedělo a narozdíl od Bard's Tale IV bych na to ani při zpětném pohledu nepřispěl. Jednak mě to omílání izometrií na všechny způsoby už lehce irituje a pak tu byl samotný vývojářský tým, který si jako maskota přibral Chrise Avellona. Hodnocení na GOG začíná podobně jako u BT4, přičemž BT4 má tu nevýho, že vyšla dříve a není to izometrie, které jsou dnes jaksi ceněny už z principu více. Každopádně tohle vše mě ujistilo, že nemá cenu se touhle hrou zaobírat a s klidným svědomím jí vynechám ;)

Je vskutku zvláštní, že z těch novodobých počinů mě nejvíce oslovili jen Divinity, které u mě mají největší šanci, že je jednou i dohraji. Jinak je to docela bída. Naštěstí si nechávám v záloze Drakensang, takže ná pár let mám ještě vystaráno, do té doby se snad něco kloudného objeví :) Každopádně pokud někdo Kingmakera zkoušíte, tak se neváhejte o zkušenost podělit, tentokrát se opravdu do ničeho hrnout nebudu a nemyslím si, že v nějaké slabší chvilce couvnu.
Poslal: Elemir
« kdy: Září 19, 2018, 07:25:46  »

Stihl jsem to akorát spustit, shlédnout intro a hodinku postát v úvodu. Intro mě popravdě nijak neuchvátilo a vzhledově je to o něco lepší HD remake Realms of Arkania (propracovanější postavy, lépe sladěné textury apod.). Hudbu si moc nevybavuji a skoro si říkám, ještě že jsem ušetřil těch 15 EU za soundtrack :) Prostě jsem čekal něco jiného, kdy budu okamžitě vědět, že teď už se od toho neodtrhnu. Ale je to zase jen prvotní dojem z nastolené atmosféry.

Ta hodinka však ukázala něco mnohem děsivějšího. Jak jsem psal, nechal jsem hru zhruba hodinu jen běžet, aniž bych cokoliv dělal. Úvodní scéna je z popraviště a je na ní zhruba 20 NPC, co provádějí nějaké jednoduché akce. Ventilátory však jely po celou dobu na vyšší výkon, takže optimalizace je opravdu kamenem úrazu hry!!
Poslal: Richmond
« kdy: Září 18, 2018, 22:16:51  »

No první dojmy, co se objevují nejsou úplně pozitivní...
Poslal: Elemir
« kdy: Září 18, 2018, 09:23:54  »

Včera jsem vydržel skoro až do půlnoci, abych si mohl ihned zadat stažení Bard's Tale IV, ale v kýžený čas hra nikde. Ráno koukám ještě na Steam a na něm mají ten samý problém :) Původně jsem se obával, abych stihl z WoX dojet alespoň Clouds of Xeen a nakonec mám dostatečnou rezervu :) Někde už prý datum upravili na 19.9. U nás by to mělo být teoriticky v 18:00, tak jsem zvědav. Podobně rozpačité začátky nevěští nic dobrého ;)
Poslal: Elemir
« kdy: Září 12, 2018, 21:36:49  »

V případě UU2 zůstanu pravděpodobně u evropské verze, leda by se cena US verze nějak dostala pod 2000 Kč. S dopravou a import charges to poslední dobou vídám za 4000 Kč a to za to prostě nedám. Tunnels & Trolls: Crusaders of Khazan byla asi moje nejdražší hra (možná ještě sběratelka Neverwinter Nights) a u té jsem si řekl, že už se do podobných akcí pouštět nebudu :) Obhajovat platbu nad 3000 Kč není zrovna jednoduché, u T&T to zachránilo factory sealed. Podobně jsem rezignoval na dokončení kompletace her vydaných NWC, protože třeba Nuclear War taky leze dost vysoko a kupovat to jen kvůli tomu, abych to měl, to se mi taky zrovna nechce. S tím místem mám jinak samozřejmě taky problém :)

Ono vlastně už jen to, co jsem všechno za ta léta nakoupil, vybočilo z původního rámce, takže bych to rád nějak uzavřel a udržel si sbírku jen toho, co je pro mě nějak klíčovější a případně k tomu čas od času něco dokoupil (např. zkompletovat průběžně celé Wizardry). Ale do dalších sérií se už určitě pouštět nebudu. To by jinak nebralo konce :)
Poslal: Richmond
« kdy: Září 12, 2018, 20:02:49  »

Jakou verzi UU2 budeš shánět? Já evropskou "vyměnil" za americkou kvůli té fialové brožurce :)
Mimo cRPG sháním např. Aces of Pacific, Falcon 3 (sice mám funglovku, ale všimnul jsem si pozdě, že manul je na cd...), Railroad Tycoon 1, nějaké ty wargamesy od SSI. Ale jako nemáme nafukovací byt. Možná pustím k vodě nějaké ty adventury (prodal jsem zatavenou Longest Journey, mám třeba Gabriel Knighta3, Broken Sword 1 CZ). Nevím, jak se postavit k sérii Quest for Glory. Mám pátý díl v moc pěkné krabici, ale shánět první 4 asi bude taky oříšek.
Poslal: Elemir
« kdy: Září 12, 2018, 18:51:20  »

U Might and Magic bych chtěl akorát ještě devítku v EN balení a tím bych tuhle část definitivně utnul (Amiga a MAC verze trojky a MAC u World of Xeen jsou jen detail, bez kterého se obejdu :)). Ono to nejdříve svádělo k shánění jednotlivých verzí, ale krom dobrého pocitu z patřičných médií, to nic dalšího nepřináší (skoro stejný obsah apod.). U Heroes to nechávám náhodě, rozhodující je cena, takže nespěchám.

Ravenlofty mám od včerejška komplet a v principu už toho vlastně moc nezbývá. DM1 by byl hezký, ale jednak chci DOS verzi a za rozumný peníz, pak je tu ještě BaK, jehož nákup jsem několikrát odložil, rád bych remake Wiz 7 a nakonec už jen Ishar 1 a 3 v DOS verzi. K tomu samozřejmě stále čekám na UU2. Samotnou Ultimu shánět nebudu, to by musela být kvůli těm cenám fakt náhoda, a pak určitě jak píšeš, by to vyhrály U7 a U8, protože ty bych si chtěl zahrát. Podobně Arena, ale tu už řadím do stejné kategorie jako Dark Sun 1-2, které taky aktivně hlídat nebudu. Vždycky by se něco našlo, ale to hlavní co jsem chtěl, víceméně mám. Spíš mě trochu mrzí absence některých akčních titulů, jako je třeba Hexen.
Poslal: Richmond
« kdy: Září 12, 2018, 18:14:24  »

Já tedy mám už poměrně velkou pauzu od posledního nákup na eBay. Přitom bych rád trochu rozšířil sbírku, chybí mi pár zásadních titulů. Ne že by nebyly k sehnání, ale samozřejmě mám inějakou představu o ceně...
Kromě kompletní sbírky Wizardry (tu už mám), potřebuju ještě MM1 a MM9 ke kompletaci série Might and Magic. No a pak bych rád (a to už je spíše zbožné přání) dal dohromady Ultimy...Mám jen U8, U9, obě UU a pak U5, která ale bohužel nemá manuál, což mě hodně deptá :) Jenže Ultimy jsou prostě dardy, tam to asi nedám, ale tak alespoň U6 a U7!
Chybí mi DM1, Stonekeep a nějaké další méně známé (Summoning, Thunderscape, Ravenloft 1-3...) No je toho pořád dost.